Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze zdjęciem tylnych tarcz z zapieczonymi dystansami.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Zabrałem się za wymianę tarcz + klocków z tyłu i o ile kiedyś wymieniałem z przodu w poprzedniej Megance bez problemu, tak tutaj mam założone dystanse, których od zakupu auta nie ściągałem, bo nie miałem takiej potrzeby. Teraz muszę wymienić tarcze i nie mogę odczepić w żaden sposób dystansów. Próbowałem delikatnie wbijać pomiędzy dystans a tarczę dłuto, próbowałem podważać od strony śruby trzymającej tarczę, ale dystans ani drgnie. Przy pobijaniu niszczy się, bo to aluminium. Popsikałem WD-40 i próbowałem się dostać do dekielka, żeby odkręcić śrubę, zdjąć tarczę z dystansem i dopiero wtedy kombinować z ich rozdzieleniem, ale przez ten cholerny dystans nie ma nawet dostępu, żeby podważyć dekielek. Będę musiał go chyba nawiercić albo coś (no i kupić nowy), bo inaczej ciężko to widzę. Dystans nie ma gwintu na większą śrubę, żeby wkręcić i odepchnąć go od tarczy...;/ Ktoś miał podobny problem i/lub podpowie coś?

20210926_140415r.jpg

20210926_140422r.jpg

20210926_140434r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie miałem również dekielek, więc ten można byłoby zniszczyć, aby dostać się do nakrętki, ale Ty zapewne go nie masz.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to podgrzanie. np. butla turystyczna palnik albo  https://tiny.pl/97b75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linku jest dobry do opalania cebuli do rosołu. Wiem bo korzystam.

 

Albo palnik, albo olej+czas i potem próba młotek i przecinak.

 

Możesz też nawiercić dwa otwory. Następnie je nagwinktować i dwoma śrubami. Do obróbki aluminium trzeba używać oleju żeby było łatwiej. Wd40 powinien wystarczyć do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, CzechuXX napisał:

Ten z linku jest dobry do opalania cebuli do rosołu. Wiem bo korzystam.

 

To opalaj sobie dalej cebulę. Zwróć tylko uwagę, że to jest stop aluminiowy, który o wiele szybciej się nagrzewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystans małym śrubokrętem od strony tarczy wciskaj , kręć tarcza sam się wciśnie i będzie odchodził ,

Jak nie da rady tak to jedynie "Żaba" hydrauliczna i nią ściśnij tak by nie zniszczyć pierścienia i próbuj okręcać , aczkolwiek na moje oko i tak nowe pierścienie będą potrzebne bo jak te się przypiekły to na nowych tarczach jak włożysz będzie to samo.

Dekielek powinieneś mieć w każdym zestawie tarcza piasta , chyba ze sklep sobie przygarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2021 o 23:56, elf napisał:

W moim zestawie miałem również dekielek, więc ten można byłoby zniszczyć, aby dostać się do nakrętki, ale Ty zapewne go nie masz.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to podgrzanie. np. butla turystyczna palnik albo  https://tiny.pl/97b75

Dzięki za link. Zamówiłem taki palnik, podgrzałem parę minut i przy próbie wbijania przecinaka pomiędzy tarczę a dystans zaczęła pojawiać się szczelina. Po 5 minutach powolnego odciągania dystans w końcu zsunął się całkiem. Była taka warstwa rdzawego nalotu po wewnętrznej stronie dystansu, że nie dziwię się, że nie schodził. Widocznie nie były ściągane nawet na długo przed tym, jak kupiłem auto. Po wyczyszczeniu szczotką drucianą dystans wchodzi leciutko na tarczę. Po prostu przy każdej wymianie kół będę go ściągał i i czyścił. a wtedy nie będzie problemu po kilku latach. Dzięki wszystkim za porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!