Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana 1.4 TCe na 2.0T 170KM F4RJ811 od Laguny III


Woytus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś podchodził do tematu wymiany silnika w Grand Sceni III z 1.4TCe na 2.0T z Megane III lub Laguny III np. F4RJ811? Pytanie czy łapy będę pasować i będzie miejsce na ten silnik ze skrzynią ? Wiadomo, że silnik poszedłby w komplecie ze skrzynią. Moj 1.4TCe zaczyna wariować i nie wiem czy szybciej nie będzie założyć pancerne 2.0T nie mylić z 2.0 16V 140KM.

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. 

Oczywiście za tym poszłaby wymiana tarcz hamulcowych na większe z przodu i pewnie zmiana zawieszenia na twardsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Woytus napisał:

Moj 1.4TCe zaczyna wariować i nie wiem czy szybciej nie będzie założyć pancerne 2.0T nie mylić z 2.0 16V 140KM.

Główne słabości tego silnika to;

  - zużycie łańcucha rozrządu,

  - uszczelka pod głowicą i ubywanie płynu chłodzącego + lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woytus ja przekładałem osobiście dwa sceniki 1.4 tce (szajs) na 1.6 16V 110KM bo miało być bez szaleństw, ale za to bezawaryjnie.

Ogólnie zabawa spoko, wywalasz wszystko spod maski co związane z 1.4 i wstawiasz wszystko z 2.0.

Jak weźmiesz z meganki komplet to powinno pasować (poduszki i łapy silnika).

Weź na pewno przewody paliwowe i wydech kompletny, to będzie łatwiej wszystko poskładać. Pompa paliwa ze zbiornika do wymiany. Hamulce w 1.4 już są te mocniejsze, ale podejrzewam, że wahacze i zwrotnice mogą być do wymiany - porównaj średnice sworznia wahacza.

Chłodnice mogą, ale nie muszą być inne. Wszystkie węże gumowe.

1.6 po przekładce jeździ bezproblemowo, do 120-130km/h dynamika jest zadowalająca. Też chciałem zrobić taki SWAP jak Ty, miałem upatrzonego pięknego Scenica ale nie zdążyłem go kupić i zostałem przy Espace.

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!