Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

PyClip - historia modyfikacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Nadal szukam przyczyny wywalania błędów.

Na razie po każdym kasowaniu wywala po kilku dniach jazdy poniższe błędy.

Może ktoś zauważy jaki wspólny mianownik dla nich?

Może jest jakiś jeden uszkodzony element, który powoduje wysyp akurat tych błędów?

DF047.jpg

DF048.jpg

DF058.jpg

DF059.jpg

DF327.jpg

DF357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.03.2022 o 15:38, pingus21 napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

I tak i nie.

Tak, bo podczas sprawdzania kolejny raz bezpieczników w skrzynce pod maską, coś pyknęło w module BCM i wszystkie problemy zniknęły. Wróciły światłą wstecznego, przestały pojawiać się komunikaty błędów na desce.

Nie, bo nadal nie wiem jaki był powód tych błędów i dodatkowo jakiś miesiąc po tym wydarzeniu, podczas wyjeżdżania z myjni sytuacja się powtórzyła. Podczas cofania zgasł podgląd kamery, przestały działać czujniki cofania i znowu co jakiś czas pojawiają się komunikaty błędów S&S, awaryjnego hamowania, czujniki przednie i boczne działają cały czas, tak jakby non stop był włączony bieg.

Wszystkie bezpieczniki są ok, czujnik cofania jest sprawny, a ja nadal nie wiem co się dzieje. Mam podejrzenie co do BCM ale nie uśmiecha mi się wywalić 200 zł żeby przekonać się, że to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kitza napisał:

Wszystkie bezpieczniki są ok, czujnik cofania jest sprawny

Objawy wskazują na problem z czujnikiem cofania lub jego obwodem. Bezpiecznik w skrzynce odpowiadający za obwód czujnika oznaczyłem strzałeczką.

 

cofania.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, aniewa napisał:

Objawy wskazują na problem z czujnikiem cofania lub jego obwodem.

Wydaje mi się, że problem jest z obwodem bo od tego bezpiecznika zacząłem i jest cały. Biały przewód wychodzący z wtyczki czujnika wiem gdzie kończy się w tej skrzynce z bezpiecznikami. Pozostałych dwóch nie udało mi się zlokalizować. 

Czy czujniki sprzęgła może mieć związek z brakiem świateł wstecznego i tym, że komputer cały czas widzi wrzucony bieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam schemat obwodu czujnika cofania i rozmieszczenie przewodów tego czujnika w USM. Po załączeniu biegu do przodu nie może być 12 V w pinach oznaczonych jako luz i wsteczny.

1109 czujnik cofania

1337 USM

120 sterownik silnika

1284-5 światła cofania

Schemat.pdf

988613759_czujnikcofania.thumb.jpg.a8cea4a9dda739a7a1fc270b5543115b.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!