Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat „Skontroluj oświetlenie” Megane III 1.9dci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ksenonami (Megane 3 1.5 dci 110km 2011) a mianowicie zaczął pojawiać się komunikat, skontroluj oświetlenie. W momencie wyskakiwania komunikatu prawy ksenon poruszał się i zostawał maksymalnie skręcony w prawo do chwili zgaśniecia komunikatu, drugi natomiast świecił prosto. Mam następujące problemy.

- jeden ksenon (prawy) pozostał skręcony maksymalnie w prawo, bez względu na skręt kół, natomiast drugi świeci prosto

- ksenony nie poruszają przy skręcaniu (nie działa "doświetlanie" zakrętów)

- przy starcie lewy ksenony robi tzw. zeza - porusza się na boki i się poziomuje, drugi natomiast cały czas jest skręcony maksymalnie w prawo.

Wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki poziomowania raczej będą ok. Sprawdź tak jak Prezes zasugerował, kostkę przy reflektorze, a jak to nie pomoże, to będzie trzeba rozebrać reflektor i sprawdzić silniczki odpowiadające za skręt soczewki. To już lepiej będzie zlecić jakiemuś zakładowi regenerującemu ksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zawieszeniu masz jedynie czujniki poziomowania (z przodu przy lewym amortyzatorze i z tyłu przy lewym wahaczu). Skręt jest powiązany z czujnikiem skrętu kierownicy na kolumnie kierowniczej. Jakby to padło, to oba reflektory równo by się nie skręcały, a u Ciebie ewidentnie jest problem w jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się teraz oprócz tego, że ani jeden ksenon nie skręca się przy skręcie kierownicą to prawy świeci cały czas w prawo tak jakby się zaciął. Tylko przy teście przy wkładaniu karty lewy ksenon się porusza i poziomuje w momencie gdy prawy jest w tej zablokowanej pozycji.  Natomiast żaden nie skręca przy skręcaniu kierownicą. Chyba że nieprawidłowe działanie jednego blokuje działanie skręcaniu drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z silniczków otrzymuje osobno polecenia samokontroli z modułu ksenonów . Prawy ma zasilanie + 12 V po zapłonie na dwóch pinach - 1 i 2. Polecenie z modułu ksenonów jest wysyłane do pinu 4. Pin 3 tego silniczka ma mieć sztywne połączenie z masą. Podejrzewam brak komunikacji między modułem ksenonów a pinem 4 silniczka korekcji lub brak masy na pinie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 20:36, aniewa napisał:

 . Prawy ma zasilanie + 12 V po zapłonie na dwóch pinach - 1 i 2. Polecenie z modułu ksenonów jest wysyłane do pinu 4. Pin 3 tego silniczka ma mieć sztywne połączenie z masą. Podejrzewam brak komunikacji między modułem ksenonów a pinem 4 silniczka korekcji lub brak masy na pinie 3.

W którym miejscu znajduje się masa na pinie 3?

 

Są nowe objawy po "poruszaniu" styków, silniczek w niewłaściwie działającym ksenonie porusza się teraz "ociążale" tylko w pozycji lewo prawo, natomiast nie działa poziomowanie. Może silniczek powoli szwankuje i trzeba go wymienić, co o tym sądzicie?

Edytowane przez Damian121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam grupę, jakiś czas temu kupiłem Megane 3 i od początku borykam się z pewnym problemem z xenonami lewy xenon jakby zablokował się z jednej strony i w danej pozycji zostaje, nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu ale wyświetla się komunikat o skontrolowaniu świateł. Ktoś z was miał podobny problem? I mógłby nakierować o co może chodzić?

Zdjęcie poglądowe jeden jest okej a drugi krzywo 

808085DD-3720-4C61-B079-79FE6137F583.jpeg

D5C50A6B-372E-4507-B885-6085EE6472C8.jpeg

 

Połączone z istniejącym tematem aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!