Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki parkowania


feniix121

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to czekamy na finalną informację. Swoją drogą - wie ktoś może w jaki sposób samemu sprawdzić czy ten moduł jest sprawny? Pyclip pokazuje napięcie "kalkulatora" 12V (domyślam się, że o moduł chodzi), a na czujnikach tylko 1V. Nie reagują na przeszkody.

W moim przypadku czujniki przestały działać, jak siostra na krawężnik najechała (nie z prędkością parkingową, tylko miejską ?‍♂️). Nie jestem pewny czy któryś czujnik mógł się popsuć czy poluzować z tego powodu - sprawdziłem wtyki i niby jest okej. Być może to akurat taki zbieg okoliczności i moduł się wysypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana modułu parkowania nic nie dała . Czujniki dalej nie działaja. Komputer pokazuje że czujki, wiązki są sprawne. Moduł ten mój był jednak sprawny, ale nie ma pojęcia dlaczego nie dostaje sygnału od czujek o przeszkodzie, więc się poddał. Oddał mi auto i powiedział że się poddaje. Na tyle był uczciwy że nie wziął ani złotówki. A ja zostałem nadal z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupiony moduł był sprawny tylko źle skonfigurowany, np. musi być w nim zaznaczony typ skrzyni -manual-automat. Wiesz jakiego pojazdu był wymontowany? 

W menu licznika masz możliwość zwiększania/zmiejszania głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu jest głośność na ful . Moduł kupiony elektryk skonfigurował w moim aucie moduł taż ponownie skonfigurował i czujniki dalej nie działają. Powiedział że czujniki nie dają sygnału do modułu. Czujki sprawdził i wszystkie ok. Jak wypiął jedną czujkę to moduł i komputer nie widzą przerwy w obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z wtyczką łączącą moduł z czujnikami. Na rysunku oznaczona numerem R 317. 

Opis pinów, zasilanie i masę wszystkie cztery mają wspólne.

image.thumb.png.b59c19a36e8cd692b838c4f5c13ea8bc.png

 

image.thumb.png.e158667b6661302b74e7ae3cd4029642.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj byłem w salonie i stwierdzili uszkodzenie modułu parkowania. Moduł powinien miec napiecie 5v a u mnie ma 1v. Powiedzieli że nowy to koszt ok 1000zł a używek nie ma sprawdzałem, zamienników też. Numer mojego modułu to 259902114R/ --A. Może ktoś się oriętuje czy to się naprawia.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 21:12, feniix121 napisał:

w menu jest głośność na ful . Moduł kupiony elektryk skonfigurował w moim aucie moduł taż ponownie skonfigurował i czujniki dalej nie działają.

 

16 godzin temu, feniix121 napisał:

Dzisiaj byłem w salonie i stwierdzili uszkodzenie modułu parkowania.

 

Czyli poprzedni który kupiłeś był uszkodzony? 

Z ciekawości, ile ASO wzięło za diagnozę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kupiony - używka też jest prawdopodobnie uszkodzony. Będą go jeszcze sprawdzać ale raczej czeka mnie kupno następnego. W salonie za diagnozę komputerową skasowali mnie na 250. I jeszcze jedno- poprzedni mechanik który próbował mi to naprawić przyznał się, że nie sprawdzał jakie moduły mają napięcie. Po prostu założył i stwierdził,że nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzymam kciuki. Informuj jak Ci się uda. 

Update:

Zrobiło się ciepło, więc zabrałem się za wspomniane wyżej gniazdo 13 pin od haka holowniczego.

Dla przypomnienia: po wrzuceniu wstecznego miałem tylko pojedynczy sygnał o działaniu czujników,  w PyClip nie było błędów i poszczególne czujniki normalnie reagowały wskazując odległość od przeszkody oraz na koniec co najważniejsze - komputer widział podłączoną przyczepkę mimo, że tak nie było.

Moje przypuszczenia co do gniazda się sprawdziły i czujniki parkowania ożyły :)

 

 

Edytowane przez przemo25osw
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!