Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak zasilania pompy paliwa 1.5dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy Megane III, rocznik 2013, 1.5dCi 110KM.
Samochód nigdy nie sprawiał żadnych problemów, natomiast ostatnio stał nieużywany ok. 2 miesięcy - no i nie chce odpalić.
Nie słychać pompy paliwa - ale dostałem się do niej, i wygląda na to, że nie dochodzi tam zasilanie.
Przypuszczam, że możliwe, że przy długim staniu, nie wiem - zebrało się wody w baku, może zamarzło to gdzieś w pompie i przy próbie uruchomienia strzelił jakiś bezpiecznik?
Czy ktoś się spotkał z takim problemem, i mógłby podpowiedzieć, gdzie szukać rozwiązania?
Gdzie szukać bezpiecznika pompy, albo przekaźnika?
A może nie ma czego szukać, bo nic takiego nie występuje, tylko - jak to w dzisiejszych autach - będzie do wymiany jakiś cały moduł?
Auto mam od nowości, więc wykluczam czyjeś grzebanie, nie przejechało jeszcze 150 tys. km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pompę to bezpiecznik powinien być ten sam co do wskaźnika poziomu. Gdy wskaźnik pokazuje poziom to bezpiecznik jest ok. Do zespołu pompa-pływak dochodzą cztery przewody?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do pompy dochodzą cztery przewody.
Na dwóch grubszych spodziewałem się zasilania pompy - więc tam sprawdzałem, ale nie pojawia się napięcie [a chyba powinno w chwili włożenia kart, nie? Odpowiednik tego, co zawsze było słychać pompę na parę sekund przed odpaleniem].

Wskaźnik pokazuje prawidłowy poziom paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie pompy to prawdopodobnie biały przewód 1,5 mmmoże sprawdź na nim napięcie względem dowolnej masy w samochodzie. Po włożeniu karty powinna ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jak pisałem wyżej - zasilania na pompie nie ma.

Pompa jest w obudowie plastikowej, więc zasilanie jest doprowadzone dwoma przewodami - na przewodzie masowym masa jest obecna, na "+" brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić, czy z modułu UPC wychodzi zasilanie. Poniżej schemat zasilania pompy w dieslu dla najnowszego UPC.

1337 - UPC - zasilanie pompy z brązowej wtyczki CN2 pin numer 1.

1767 - pompa

0201_A4.PDF

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC masz takie jak na rysunku? Chodzi o rozmieszczenie wtyczek. Na pinie 1 złącza CN 2 jest szary przewód. Schemat pokazuje, że z pinu 1 CN 2 zasilana jest pompa elektryczna diesel. Z kolei w opisie złącza CN 2 ten pin opisany jest jako nieużywany więc w sumie już sam nie wiem.

image.thumb.png.a71d47b89a364f66d8206bd1eb0a0df1.png

Znalazłem schemat dla pompy paliwa ale bez systemu S&S. Na nim wyjście do pompy jest z zielonego złącza CM 2 na pinie 2.

pompa.thumb.JPG.28073538a1b1980f91f6250433da7a7d.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, u mnie UPC wygląda inaczej - załączam fotkę, zaznaczyłem na niej zielona strzałką szary przewód o którym piszesz.
Raczej wszystko się zgadza z Twoim pierwszym opisem - a żadna wtyczka nie jest zielona.

 

IMG_3955.thumb.JPG.cf6e4df4fc9b9c947628a2877079dcd9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha - tylko żebym to ja wiedział, gdzie tego przekaźnika szukać....
W starszych autach było łatwo...
Chyba że on się mieści właśnie w tym module UPC?
Hm, w sumie trzeba by go otworzyć i poszukać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik jest wlutowany do modułu UPC. Łatwiej kupić drugi moduł na podmianę niż szukać elektryka który to zrobi a na pewno wyjdzie drożej. Kiedyś taki moduł kupiłem za 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!