Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Drodzy Panowie jestem od niedawna posiadaczką Megane III 1.6 2012 Hatchback. Ostatnio pojawił się dziwny dźwięk podczas jazdy w przednim kole od strony kierowcy. Mechanicy zasugerowali klocki lub tarcze więc wszystko zostało wymienione przód oraz tył sprawdzone zostały zaciski czy puszczają tak jak powinny ale wszystko jest w porządku niestety nadal słychać dźwięk jak by tarcia ale nie nasila się on przy skręcie przejechałam z tym dziwnym tarciem już 1600 km auto jedzie stabilnie trzyma się drogi biegi wchodzą płynnie. Wróciłam do warsztatu na dalszą diagnozę auto zostało podniesione na podnośniku rozpędzone został wyłączony silnik i wrzucony luz na skrzyni ale nadal było słychać ten dziwny odgłos zleciłam wymianę łożyska choć mechanicy mówią, że to nie to... więc zaczyna mi brakować pomysłów co to może być  :< pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone łożysko, to nasilający się dźwięk na zakrętach, czyli raczej nie to. Miałaś wymieniane tarcze i klocki. Pytanie jakiej firmy klocki, bo niektóre są lekko szorujące? Tu przyczyną mogą być prowadnice jarzma zacisku, ale to zazwyczaj objawia się podwyższoną temperaturą w stosunku do drugiego koła.

Podejrzewam niedokładnie wykonaną pracę przy wymianie jeśli szuranie jest tego następstwem.

2 minuty temu, omega napisał:

Dźwięk potrafi się bardzo nieprzyjemnie rozchodzić po napędzie. Sprawdźcie jeszcze łożysko podporowe prawej półosi.

Dotyczy lewej strony bez podpory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jabrze, chodziło mi o to, że z pozycji kierowcy czasem trudno tak dokładnie określić pochodzenie źródła dźwięku. Niby słyszysz z lewej, a źródło jest z prawej. Był na warsztacie, ale jak tam źródła dźwięku nie potrafią zlokalizować, to pozostaje tylko zmienić serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było nic podmieniane felgi oryginalne śruby też. Jak była rozpędzona na podnośniku ewidentnie było słychać z lewej strony od kierowcy. Dziś wymieniają łożysko koła zobaczymy czy to pomoże... ale tak myślę jeszcze, że może to być łożysko podpory półosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrób prosty test. W chwili usłyszenia tarcia, naciśnij pedał h-ca. Jezeli dźwięk zaniknie, będzie to oznaczało problem ze złożeniem klocek - tarcza. Następnie powtórz ten sam test, tylko zamiast naciskać pedał hamulca, zaciągaj '' po zabku'' ręczny. Wtedy ustalisz czy to os napędową czy tylna. Jeżeli dźwięki Ne ustąpią po "hamulcu" sprawdziłbym łożyskowanie półosi. Na podporach i w skrzyni biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!