Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poprawa sprzętu audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Zastanawiam się czy może ktoś z Was przerabiał już temat audio w Scenicu 3? Mam radio z usb ,aux i bluetooth.Trzy lata temu dołożyłem tweetery BOSE które rewelacyjnie poprawiły scene i przestrzenność dzwięku ...ale ciągle mi mało . Mam wrażenie że to radio jest za słabe i nie daje rady z głosnikami. Do poziomu mniej więcej 22 można słuchać czegoś mocno basowego z włączonym bass bost i jest w miare ok. Powyżej tej głośności zaczyna sie festiwal przesteru,charczenia i latania głośnika bez kontroli (słychać uderzanie cewki).Pytanie jest takie,ile te fabryczne głosniki są warte i czy rozwiną skrzydła kiedy dostaną teoretycznie dwa razy więcej mocy niż z samego radia,czy to może radio jest za mocne(szczerze wątpie),a głośnik nie wyrabia. Myslę ,aby dołożyc wzmacniacz pod fabryczne głosniki aby zyskać nad nimi kontrolę,oraz wygluszyć drzwi .Sama barwa dzwięku jest bardzo ok,ale zdecydowanie brakuje dynamiki. 

 

Takie coś mam w zasięgu ręki,bez kombinowania z kablami ,chinchami itd. W starszym aucie nie byłoby pytania,tylko rwałbym radio i wrzucał jakiegoś alipne,ale tutaj ze wzgledu na zintegorwanie radia z autem wolałbym je zostawić

 

https://vibeaudio.co.uk/product/powerbox65-4renault1-optisound-renault-plug-and-play-amplifier-upgrade

 

Jestem ciekawy waszych odpowiedzi . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z fabrycznych pierdziawek, to za wiele nie wyciągniesz, bo zrobione są ma sztukę, żeby nie było, że nie ma głośników wcale. Pierwsze co bym zrobił, to wygłuszył drzwi i wymienił głośniki na cokolwiek innego niż fabryczne. Jeżeli Ci to nie wystarczy to dopiero wtedy pomyśl nad wzmacniaczem, ale tu bym poszedł już w coś 4-drożnego z konkretną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wrażenie że glosniki są nie najgorsze tylko brakuje im mocy ze strony radia. Nawet nie tyle mocy co kontroli, bo przy nizszych poziomach głośności bas mają naprawde konkretny.Na tyle konkretny że przez pierwsze kilka dni szukałem subwoofera pod fotelami. Napewno grają lepiej niz bose w kajarze. Charakterystyka grania mi odpowiada, góra od bose robi rewelacyjną robote. Tylko brakuje mocy przy wysokich poziomach głośności słuchając np ciężkiego rapu. Jeżeli już teraz brakuje soku, to nie sądzę że zmiana głośników cokolwiek da. 

 

Chciałbym wszystko zrobić jak najbardziej dyskretnie, a taki wzmacniacz od vibe wchodzi w fabryczną instalacje, zero przeciągania kabli. Nie chciałbym też nic lutować,interesuje mnie plug&play. 

 

Napewno wygłuszenie jest priorytetem, az grzechem byłoby nie wykorzystać tak dużych drzwi. Do tego tapicerka zaczyna rezonować przy pewnych częstotliwościach, więc będzie dwa w jednym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie drzwi to podstawa. 

Najkrótszą linią oporu będzie wstawienie głośnika do bagażnika. Jeśli masz taką możliwość to najpierw spróbuj posłuchać muzyki bez basu na jakieś 90% głośnością.

Jeśli głośniki będą dawać radę to skrzynka Ci to nadrobi. 

Jeździłem z takim setupem jakiś czas i było dobrze. 

Niestety w caraudio jest jeden minus. Jak już zaczniesz inwestować to dalej kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podajesz na dłuższą mete brzmi irytująco,jak głosniki komputerowe typu logitech ,bum-cyk no i tyle.W radiu wystarczy wyłączyć podbicie basu i można kręcic gałą prawie do końca (zależnie od typu muzyki).Bas i tak mam już na max dwójkę,bo wyżej zaczyna przesterowywać ,wiadomo,im więcej niskich tonów tym więcej prądu potrzeba,a takie fabryczne radio jak odda 4x15watt rms to jest świat.Wiem że jest za słabe bo wystarczy fader przesunąć do przodu i impuls się poprawia.Pokombinuje z tym wzmacniaczem od Vibe oraz wygłuszeniem,jak to nie da porządanych efektów dołoże ich suba 3x8cali w koło zapasowe.Chcę zrobić to jak najmniej inwazyjnie,wszak auto rodzinne .

 

Co do tego ,że car audio kusi to znam to z autopsji . Lata temu miałem subwoofer Kenwooda ,przody jbl'a oraz radio kenwooda z organicznym wyswietlaczem ? . Wszystko pędzone wzmacniaczem 700watt rms,trzy auta obok włączały alarm hehe.Pobór był taki,że dopiero bezpiecznik 100amp się nie przepalał,grało rewelacyjnie,JBL jeszcze z tych czasów gdzie coś znaczył.

 

Tak BTW Orunia pozdrawia,widzę,że kolega z Gdańska 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wyciągnięte :) . Nie maja magnesu można powiedzieć:) 

Kiedyś oglądałem filmik na YT już nie pamiętam czyj ale gość tam tłumaczył że fabryczne głośniki grają w paśmie nadreprezentowanym przez ludzkie ucho dlatego mamy wrażenie że gra nieźle a przedewszytkim że gra głośniej niż dobry głośnik włączony obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wygląda to mizernie... Chyba mnie przekonaliście. 

 

W takim razie muszę zacząć zbierać klocki, glosniki, adaptery żeby nic nie lutować.Przez myśl przeszły mi głośniki od wersji bose, ale gdzieś czytałem ze to raczej midbassy niz woofery

Edytowane przez Krauziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem co to za radio. Chyba najzwyklejsze, chociaż na nie których stronach piszą ze to arkamys.

 

Budżet jaki sobie założyłem na przód to 1000zł wraz z wygłuszeniem drzwi. Zmontowałem koszyk składający się z Excursion SX-6C,dystansów mdf 56mm i za resztę maty. Jak zostanie to wyłożę też tylne drzwi. 

 

Te glosniki mają spoko opinie, do tego zawierają cztery zwrotnice co jest na plus. Nie trzeba ciągnąć kabli przez pół auta tylko elegancko wepnie sie je przy samych tweeterach. 

Screenshot_2022-06-10-10-22-54-349_com.miui.gallery.jpg

Edytowane przez Krauziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygluszenie to podstawa i tu nie ma co dyskutowac bo to robi podstawowa robote zauwazalna nawet dla laika przy fabrycznym zestawie: za komplet (10x mata + pianka) na przod i tyl zaplacisz 500pln w zestawie. Radio nie wyglada na Arkamys ale moge sie mylic - mozesz to sprawdzic sam w ustawieniach. Jesli to zwykla wersja i ma tylko po 15W na kanal to zwroc uwage na pradozernosc kupowanych glosnikow - niektore potrzebuja troche wiecej zeby odpowiednio sie rozwinac. Ja rowniez bralem te glosniki (i morele) pod uwage u siebie ale ostatecznie po kilku rozmowach z osobami posiadajacymi doswiadczenie i praktyke wybralem steg leo 650c. Nie zaluje - sa rewelacyjne i moge je polecic z czystym sumieniem.

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę dołożenie wzmacniacza który wrzuciłem w pierwszy post. Według vibe oddaje 65w x4, co mogło by się pokrywać. Ma bezpiecznik 20amp mnożąc nawet razy 13.5v daje to nam 270watt.Niech odda i te 45 rms na kanał to będzie cacy. Jak na tak kompaktowy rozmiar i łatwość instalacji (wpinasz sie w kostkę radia, nie trzeba ciągnąć kabli od aku) to i tak dużo. Vibe to porządna firma więc nie spodziewał bym się popeliny od nich, tym bardziej że lata temu za te pieniądze kupowalem ich wzmacniacz który miał 700 watt rms i naprawde robił robotę, świetnie kontrolował glosniki i suba. 

 

Głośniki które podajesz mają niższą skuteczność, co za tym idzie będą potrzebowały więcej prądu aby sie rozbujać. Niestety zestawy mające 92db+ kosztują 700 zł w górę. 

 

Zdecydowanie chcę porzadnie wygłuszyc drzwi. 

 

Materiały które wybrałem to :

https://caraudiosklepy.pl/ctk-acoustics-20-box-mata-tlumiaca-16szt296-m2-p2538

Oraz 

https://caraudiosklepy.pl/ctk-foilfix-200-folia-aluminiowa-do-otworow-technol-p2233

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2022 o 17:05, Krauziak napisał:

Zdecydowanie chcę porzadnie wygłuszyc drzwi. 

Zastanów się nad stp gold. Materiał za parę myślę że 300zł starczy. 

Jeśli chodzi o głośniki to ja zamontowałem morel maximo ultra 165. Cena około 700zł. W zestawie gwizdki które robią też robotę.

No ale mam pod wzmacniaczem. Jest dobrze. 

Ale pomyśl jeszcze nad basem z bagażnika.

Tego będzie brakować Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piętą achillesa jest samo radio. Brak mu dynamiki, gra sucho bez zaangażowania. Dobrze to już słychać przy nie dużej mocy, gdzie nie ma się powodu czepiać kontroli głośnika.   Mam arcamus.  W porównaniu z poprzednim sceniciem 2 tuner list to piszcząca bieda. Ale tam radio sygnowało cabase. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!