Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy istnieje jakiś sposób na kalibrację silnikow od hamulca ręcznego w scenicu III? Ponad miesiąc temu zmieniałem tylne zaciski na regenerowane wraz z silniczkami i od jakiś dwóch tygodni mam wrażenie że lewy tyl nie odciąga do końca. Koło jest delikatnie cieplejsze niż prawe i na tarczy są ewidentne ślady tarcia klocka, tylko od strony zewnętrznej. Dodam, że ten silnik piszczy przy zaciaganiu jakby coś się w nim slizgało,choć nie za każdym razem. 

 

Z dwa tygodnie temu miałem sytuację e ktorej ten silnik nie odciągnął ręcznego, po ponownym zaciągnięciu i odpuszczeniu kolo odblokowało się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś zaciski i klocki. Do pełni szczęścia należy sprawdzić, czy jarzmo przesuwa się suwliwie na prowadnicach. Załączam link żeby zrozumieć te ruchome trzpienie https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-prowadnic-zacisku-audi-a3-vw-seat-11841155963.  , Nie musisz ich wymieniać, ale należało to wyciągnąć wyczyścić i powtórnie przesmarować. One bez luzów poprzecznych muszą się lekko przesuwać. Ich zatarcie to przyczyna nadmiernego zużycia klocka zewnętrznego i dźwięków przeciążenia hamulca elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem klocków ani tarcz. Zaciski sprawdzałem, wszystko było dobrze przed założeniem. Wszystko zaczęło się od momentu w którym ręczny z lewej strony nie odpuścił. 

 

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to to, że ten zacisk dzwonił na nierównościach. Mechanik musiał go dokręcać o ćwierć obrotu każdą śrubę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krauziak napisał:

Wszystko zaczęło się od momentu w którym ręczny z lewej strony nie odpuścił. 

Nowy zacisk pewnie odpuścił, ale jarzmo się nie przesunęło.

Sprężynujące blaszki przy klockach są po to, żeby klocki nie dzwoniły. Należalo je zdjąć łącznie z blaszkami i wszystko wyczyścić.

6 godzin temu, Krauziak napisał:

Mechanik musiał go dokręcać o ćwierć obrotu każdą śrubę 

To już nie mechanik. Połączenie jarzma i zacisku musi być solidnie dokręcone - to Twoje bezpieczeństwo. Śruby trzymające zacisk muszą być kontrowanie ruchomymi trzpieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda i musi pracować. Po włożeniu klocków do jarzma nie może być luzu. Sprężynki (blaszki) muszą trzymać klocek elastycznie. Wymienialeś zacisk - jest dobrze odpowietrzony układ wraz z pompą abs? Hamulec ręczny(elektryczny) to tylko napędzana dźwignia. Symulowaleś działanie tłoka zacisku po odpowietrzeniu układu, a przed zalożeniem napędu elektrycznego. Gdzieś musiał być popełniony błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, układ jest odpowietrzony wraz z nowym płynem , w końcu hamulce są eleganckie,mam nową pompe abs (stara przepuszczała plyn i pedał wpadał w podłogę. Następnie zapowietrzał mi się tylko lewy tył, więc po wymianie zacisków i przewodów jest bajka. Auto samo nabiera prędkości jadąc z górki. Nie czuje żeby sam hamował, spalanie bardzo poprawne. Tylko te ślady po klocku na tarczy i piszczący silnik ręcznego mnie irytuje. Dzisiaj w drodze do pracy ostrzej hamowałem i wygląda że tarcza się troche oczyściła. Koło miało taką samą temperature jak prawe. Wrzuce film z pracy ręcznego żeby dokładnie zobrazować o co mi chodzi

 

Ewidentnie słychać jakąś rolkę czy pasek. Według chłopaka który składał te zaciski jest to wina silniczka, kazał odesłać (je też regenerował na ori częściach renault) 

 

Film :

 

https://youtube.com/shorts/H9RZqvqH02M?feature=share

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonki mówią o niezaciągniętym ręcznym przy otwartych drzwiach kierowcy. Kalibracji raczej nie ma, nigdzie takiego parametru nie spotkałem. Silniczek przy odhamowaniu ma działać określony czas i to powinno wystarczyć by tłoczek odsunął się od tarczy. Jak nie działa prawidłowo to mogą jakieś cuda wychodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!