Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z klimatyzacją Megane III 2009 1,9DCI 130KM F9Q872


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panów - uszanowanko.

 

Potrzebna pomoc.

Zaważyłem, że w mojej reni dwustrefowa klima zaczęła szwankować.

Strefa kierowcy dmucha cieplejszym powietrzem niż strefa pasażera ! Po stronie pasażera dmucha przyjemne dość chłodne powietrze natomiast na mnie już trochę bardziej ciepłe. Zmiany trybu z AUTO na manual nie wiele zmieniają.

 

Na kompie wyszło, że coś jest z "Czujnik nasłonecznienia, lewy boczny" !

Parametry w słońcu (dla obu):

Czujnik nasłonecznienia, lewy boczny: 650W/mA2

Czujnik nasłonecznienia, prawy boczny: 1000W/mA2

Po zasłonięciu ręką pokazuje dla obu 0W/mA2

 

 

Pytanie, czy czujnik ten/te odpowiada za taką sytuację ? Czy może nie ma z tym nic wspólnego. I czy to jest ten czujnik, bo to niby czujnik deszczu, zmierzchu, ale jak go zasłaniam to parametry spadają na zero obu czujników nasłonecznienia.

Ewentualnie inne przyczyny ? I czy ten czujnik tak wygląda u was jak by się rozlały te plamy czarne?

 

 

Zdjęcie czujnika, przewodów pod maską w załączeniu.

 

1.jpg

3.jpg

2.jpg

4.jpg

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 19:45, MARCINO97 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 - Prezes 

 

No to pięknie ! Poprzedni właściciel miał nieszczelność i 7 lat temu ja usuwał to się serwis namęczył, bo nie mogli ponoć znaleźć.

Ile taka przyjemność teraz może kosztować:

- nabicie klimy 

- ewentualne usuniecie nieszczelności 

 

Dziwi mnie tylko jak ten układ dziwnie działa. Nawet teraz odpaliłem auto i pozamykałem kratki od pasażera myśląc ze powietrze pójdzie na moje kierowcy, ale nic z tego. U pasażera pięknie chłodzi a od kierowcy marnie. Jak to działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie ucieka, ja u siebie przez 7 lat robiłem klimę 3 razy, dwa przewody i chłodnica, ostatnio tydzień temu, padł przewód między chłodnicą a zderzakiem, skorodował w miejscu zaczepu i tamtędy uciekł czynniki. Koszt to przewód 200zł, czynnik 111zł, robocizna 200zł ale w tym była jeszcze wymiana oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!