Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niesprawna klimatyzacja - Megane III phI 2.0 TCE


Rekomendowane odpowiedzi

@CzechuXX

Był u mnie Pan w sprawie serwisu klimatyzacji. W Clio od razu załączyła się sprężarka, zaś w Megane nie chce startować.

Podłączając Clip, przy pozycji "Żądanie włączenia klimatyzacji" również pojawia się "nie".

W aucie zeszłego roku była wymieniana chłodnica. Teraz układ był pusty, gdzie mogę szukać problemu?

Jutro jadą na wymianę wahacza, jest sens zlecać weryfikację usterki serwisowi czy najpierw samemu próbować zweryfikować problem?

Po włączeniu klimy słychać charakterystyczne cyknięcie, ale nic poza tym się nie dzieje, W dodatku jeden przewód jest delikatnie uszkodzony i ściśnięty opaską. Zaraz zejdę do auta i wrzucę fotkę. Istnieje możliwości ręcznego uruchomienia sprężarki, w celu weryfikacji czy jest sprawna?

Drugi problem to niedziałające tylne czujniki parkowania, na komputerze nie pojawia się żaden błąd.

Studiując forum zauważył3m, iż najczęstszym powodem jest usterka czujnika biegu wstecznego. Ponoć przy wrzucenie beigu wstecznego powinna się uruchomić wycieraczka, u mnie  jednak nic takiego nie ma miejscu.Odnośnie klimatyzacji, widzę iż jest wiele bezpieczników odpowiadających za ten układ. Jeden jest połączony ze spryskiwaczami xenon, które powinny uruchamiać się wraz z przednią wycieraczką. Jednak u mnie to nie działa i szukam jakiegoś powiązania z układem klimatyzacji.

Spoiler


Screenshot_2022-08-15-18-43-30-147_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-44-01-053_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-44-24-164_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-44-40-555_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-44-33-507_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-46-59-213_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-51-11-726_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-51-38-127_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-52-47-494_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-08-15-18-53-00-253_org.pyrenteam.pyclip.jpg

 

Edytowane przez danioRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest duża dziura to maszyna robiąca serwis klimatyzacji powinna wychwycić nieszczelność. Jak mniejsza to trzeba kolor wpuścić w układ i po kilku dniach szukać dziury. No ale to są podstawy i serwis to powinien wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzechuXXTak, układ był sprawdzany pod kątem nieszczelności. Nic nie wyszło, jedynie to że sprężarka się nie włącza. Dodałem do poprzedniego postu zdjęcia z PyClip, nie wiem jak je interpretować.
Zauważyłem, iż ta aplikacja jest niestabilna, np. przy robieniu zrzutu ekranu po cofnięciu się przechodziła do innego modułu.

Może bezpieczniej łączyć się przez laptopa? Jaki wówczas program jest najlepszy do diagnostyki?

Edytowane przez danioRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Niesprawna klimatyzacja - Megane III phI 2.0 TCE
10 godzin temu, danioRM napisał:

Może bezpieczniej łączyć się przez laptopa? Jaki wówczas program jest najlepszy do diagnostyki?

Nie mieszaj tematów. 

Przeglądnij forum, sporo już na ten temat napisano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!