Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej Norauto 5w40


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać jaki polecacie olej do mojego silnika 1.4 Tce 130 km. 

Będzie lepszy Liqu Moly 5w40 LEICHTLAUF HIGH TECH czy Schel Helix Ultra 5w 40? 

 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Liqu Moly Leichtlauf High Tech 5w 40 drogi w Polsce 250-290 zł. tyle co w Niemczech a niekiedy drożej. 

Ale dobry olej używam go od 2 lat i przy nim pozostanę. 

 

A co myślicie o Norauto 5w40? 

W ATU w Niemczech go mają z beczki i cena przystępna? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Niemczech i mam tu ATU pod nosem. 

Oni mają na stanie z beczek olej Norauto  za 79,99 euro z filtrem za wymianę. 

Ja ostatnie 2 wymiany kupiłem u nich olej Liqu Moly 5w40 LEICHTLAUF  49,00 Euro 5l, do tego Filter (w zależności ile kosztuje, w tym roku trochę więcej) i za wymiane 24,00 +19% podatku to razem wychodzi 94 euro w tym roku. Wcześniej wychodziło 90 euro. 

0,5 litra zostaje na dolewki ale to tak ciasno, zależy jak jeżdżę  i ile, więc ewentualnie muszę dokupić 1 liter za 13-15 euro to wychodzi 107 - 109 euro na rok. 

Zamierzam u nich wymieniać olej, bo go wymieniają za tyle co wszędzie ale tylko jak u nich kupisz, bo wtedy dają gwarancje. 

Więc jeśli ten olej Norauto jest dobry i zmiana oleju nie szkodzi (byle parametry się zgadzały) a może nawet lepszy, bo to Mild SAP (to chyba syntetyk) , więc czemu nie? 

Zamierzam zmieniać co roku u nich i jak bym musiał dolać to litr tego oleju Norauto kupię za 11,99 euro. 

Chyba, że nawet trochę wcześniej bym zmienił po 12 tys. to może by starczyło do wymiany.

 

Dlatego pytanie jest czy nie zaszkodzi taka zmiana marki oleju. 

To podobnież jest Elf tylko pod inną nazwą?

Samochód chce zostawić mimo lat, więc zależy mi na nim. 

Co teraz myślisz? 

 

Pozdrawiam serdecznie 

 

Miałem wymieniać olej w Polsce jak pojadę ale lepiej już przed podróżą, lepiej się przysłuży. Tu w Niemczech mało jeżdżę tym samochodem obecnie z 6tys na rok. 

Takie mają opisy

Screenshot_20220713_171539_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220713_171705_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220713_171708_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem, w sobotę wymiana i może jednak zostawię ten Liqu Moly. 

A co myślicie jeżeli olej ten z Norauto jest mind Saps, czyli o średniej zawartości popiołu? 

Taki olej to bardziej do disla z filtrem cząstek stałych będzie, niż do majej benzyny? Ja mam tylko turbinę. 

Dopuszczenie ma producenta i spełnia normę  0700/0710 ale ACEA C3. 

Liqu Moly ma ACA A3. i oczywiście jest dopuszczony przez producenta Renault. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się z zasady nie kupować czegokolwiek, co nie ma żadnej marki i jest rozprowadzane głównie przez duże sieci handlowe. Owszem, totalny shit to to nie jest, ale miej z tyłu głowy, że to tzw. produkty wysokomarżowe, na których się zarabia. Kupują to bardzo tanio, więc nie ma możliwości, żeby były to high-end produkty. ps. też jeżdżę od lat na LIQUI MOLY

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!