Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W kole od strony kierowcy tak po prostu się wysuwa. Zawsze przy demontażu zwrotnicy należy uważać by się nie wysunęła bo wyleci trochę oleju. Skręcona zwrotnica wszystko utrzymuje na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Jesteś nieoceniony.

A ten olej jest mieszalny? Być może mój mechanik będzie miał olej o takich parametrach ale inny producent. Uciekło mi może 100 ml albo mniej. Dwa lata temu robiłem sprzęgło więc olej powinien być świeży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elfPewnie. Już mam poskładane ale jutro ma przyjść czujnik ABS bo oczywiście trzeba było go wywiercić i nie chcę jeździć żeby komputer nie zwariował. Już teraz przy włączonym zapłonie świeci się błąd hamulca i ABS ale myślę że po podpięciu nowego wszystko wróci do normy. 

Wstępnie jak sobie pokręciłem piastą to zupełnie inaczej chodzi. Bardziej płynnie 

 

@elfdiagnoza trafna. Po wymianie nastała cisza. Gdyby ktoś się zabierał za wymianę to trzeba liczyć ok 250 zł przy własnej robocie. Łożysko SNR 130 zł czujnik ABS oe renault 90 zł wymiana łożyska na prasie 30 zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś tu wcześniej napisał, że łożyska z przodu są wieczne, niestety, ale nie są.

Wymieniłem, bo szumiały przy skręcie nawet już zaczęły na prostej. 

Po wyciśnięciu starego okazało się, że w nim panuje susza, smar wyparował a bieżnia z lekka pod fiolet błyszczała

Faktem jest, że na łożysku nie było luzów.

Teraz nastała błoga cisza podczas jazdy.

 

 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ja :)  Oczywiście nie należy tej motoryzacyjnej wieczności traktować jak światlości wiekuistej. To tylko taka przenośnia z mojej strony. Jeżeli u mnie po przebiegu dochodzącego pomału do 0,5mln km nie huczą, to można takową zastosować. Na pewno nie jest normalne, że padły po 120k km. Domniemam, że nie jesteś pierwszym właścicielem? Jeżeli samochód nawet nie stał metr w wodzie przez tydzień, to wystarczy, że koła były całe zanurzone na kilka dni. Mogą być inne przyczyny, ale to jedna z hipotez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!