Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niewłaściwe działanie świateł w podłączonej przyczepce.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Ostatnio podpiąłem przyczepkę i okazało się, że światła są i ich nie ma, świecą jak chcą, jak nie włączyłem pozycyjnych, to kierunkowskazy chodziły normalnie, jak wcisnąłem hamulec przy włączonym lewym kierunkowskazie, to mrugał obrys, jak włączyłem pozycyjne i włączyłem kierunkowskaz, to z tyłu było całkowicie ciemno, ale przy włączeniu kierunkowskazu i wciśnięciu hamulca na dłuższy czas, czyli przy dłuższym hamowaniu, to wracały kierunkowskazy, ale wszystko to działo się tylko w przyczepce, w aucie normalnie funkcjonowały, Przyczepa nie ma żadnego zwarcia, bo w aucie kolegi chodzi bezbłędnie...
Ma ktoś jakieś pomysły ? Może to ten cały moduł haka MVG ?
Aha, a jak sprawdziłem dziś , miernikiem to napięcie oscylowało od 0,1 do 0,2V, czyli znikome, ale jednak było, bo po wyłączeniu danej funkcji napięcie było 0.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Niewłaściwe działanie świateł w podłączonej przyczepce.

A przyczepka czyja,bo jeżeli kolegi to może dopasował ją sobie do swojego gniazda w samochodzie,które miał nie właściwie podłączone.Wielokrotnie musiałem na wypożyczalni poprawiać wtyczkę w przyczepce bo ktoś przede mną dostosował ją sobie do swojego żle podłączonego gniazda.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo sprawdzałem ją na krótko pod akumulator i jest wedle takiego schematu podłączona, tylko nie mam jak sprawdzić samego gniazda przy aucie, bo nie wszędzie jest napięcie, a jak wspomniałem jak jest, to jest znikome. Jakaś kostka, którą wpięta jest wiązka od haka do instalacji też nie mam pojęcia gdzie jest i od której strony jej szukać.

621612c9b6a06454979342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny przypadek. Przyczyną dość banalna, za krótkie bolce we wtyczce w przyczepce.  Po wymianie wtyczki wszystko OK. Dodam, że z  drugim samochodem przyczepka działała prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniewa wcześniej działało bez problemu, ale jakieś myślę ze trzy lata nie ciągałem przyczepki i chyba stąd ten problem. Wyciągnąłem ten moduł i jak widać na środku i wtyczka i piny w module pokryte śniedzią, więc spryskałem  jakimś kontaktem niech się przeżera, jutro przemyję spirytem i jeszcze raz spryskam kontaktem niech zakonserwuje i wtedy sprawdzę raz jeszcze podłączoną przyczepkę :)

20220813_193210.jpg

Edytowane przez EnzoZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i jednak musiałem sprawdzić..., rozebrałem moduł i okazał się być chyba popalony, a nawet czegoś tam brakuje na dolnym zdjęciu w lewym górnym rogu koło D27, tylko skąd w środku na płytce woda... Wie ktoś ile może kosztować taka używka ? i jak tego szukać, bo jak wpisałem w allegro nazwę auta i rocznik, z dopiskiem mvg, to nic nie wyskoczyło ...

11110813_202118.jpg

Edytowane przez EnzoZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!