Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak tempomatu na 5 biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Po latach nawet przypomniałem sobie hasło do portalu. Tak więc szanowne grono. 

 

Megane 2ph1, silnik 1.6 16V. 

 

Ostatnio w weekend z racji czasu, założyłem sobie tempomat. Ogólnie robota miła i przyjemne, jednak tempomat działał na każdym biegu oprócz 5.

 

Na 5 biegu nic, zero błędu. Co ciekawe ogranicznik na 5 biegu działa.

 

Tak więc poszukałem co może być źle, sprawdzony czujnik wbicia biegu, połączenia oraz kostki. 

 

Znalazłem info, że może być to wina rozmiaru opon, niestety w moim clipie a dokładnie programie PyClip, nie mogę za chiny znaleźć opcji zmiany opon.

 

Co gorsze, przez przypadek, w PyClip zakodowałem opony typu PAX system. I od tego momentu tempomat działa tylko na biegu 4 i nie mogę tego wypisu wykasować. Wiem, moja wina.

 

Tak więc do brzegu:

 

1- Macie może jakiś sprawdzony program, który działa z Vgate iCar2 gdzie mogę poprawnie zmienić parametr opon, najlepiej włączyć co trzeba? Jeżeli polecicie inny, dajcie znać jaki.

 

2- co może być przyczyną problemu z tempomatem, że nie działał na 5 biegu, a obecnie tylko działa na 4.

 

3- może jest ktoś z okolic Poznania, i za dobrą napitke,  PLN pomoże mi to ogarnąć przez interfejs.

 

Dzięki za pomoc, miło wrócić na forum po latach.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie zmieniałem, poprzedni właściciel także, nie wiem jak prędzej. 

Zagadka, czemu tempomat działa tylko na 4 biegu, może faktycznie jest to związek z oponami. Sam tego nie jestem w stanie obecnie rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sterownik silnika na 5-tym biegu widzi inną prędkość niż ma zapisaną w swojej mapie. Może była zmieniana tylko zębatka 5 biegu dla zmniejszenia prędkości obrotowej silnika. Były opisywane na tym forum takie przypadki. Dla przykładu: https://megane.com.pl/topic/76929-tempomat-na-6-biegu-nie-dziala/#comment-521675 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, potentila napisał:

Znalazłem info, że może być to wina rozmiaru opon, niestety w moim clipie a dokładnie programie PyClip, nie mogę za chiny znaleźć opcji zmiany opon.

Rozmiar opon w module ABS zmienisz programem ddt4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Dziękuję za informację, postaram się to w wolnej chwili zweryfikować i chociaż wrócić do stanu, że działał tempomat na biegach 1 do 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!