Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jednoczesny wyciek oleju i płynu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim renault mam problem, który polega na tym, że jakiś czas temu zauważyłem spory ubytek płynu chłodniczego i małą kałużkę  niedaleko obudowy termostatu. Dolałem płynu i przez 1500 km nic nie ubyło. Z kolei teraz ubyło trochę płynu i sporo oleju. Obudowa termostatu była wymieniana ok 40k km temu. Ogólnie z tyłu silnika jest wszędzie olej plus z boku. Nagrałem filmik może ktoś coś zauważy jeśli tak to proszę o poradę. Czy jest możliwe, że olej i płyn uciekają na zewnątrz przez obudowę termostatu na raz wiem że są tam kanały olejowy i z płynem ale musiała by chyba pęknąć uszczelka w dwóch miejscach? kałużki o którch piszę widać na 13 s filmiku i ok 51 s  Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez robko30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach olej wycieka z pod pokrywy odmy, uszczelki łączącej pokrywę odmy z kolektorem ssącym. Płyn może wyciekać z uszczelki obudowy termostatu - jest z tworzywa. Śrubki obudowy termostatu powinny być przykręcone w określonej kolejności i momentem chyba 10-12 Nm. Zbyt mocne dokręcenie może spowodować: pęknięcie obudowy, w dużym skrócie uszkodzenie uszczelki.

Czy w zbiorniczku wyrównawczym są osady z oleju? Zbiorniczek zmienił kolor na brązowy?

Po usunięciu nieszczelności zalecał bym wymianę: oleju (płyn może być w oleju), wymianę płynu i płukanie układu chłodzenia - olej niszczy węże gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płyn to jest czysty. Mieszankę miałem miałem kiedyś jak pękła uszczelka pomiędzy kanałami w obudowie termostatu, wtedy poziom płynu i oleju nie uległ zmianie. Co do pęknięcia obudowy/uszczelki przy dokręcaniu to mało prawdopodobne bo przez kilka lat nie było wycieku. Skąd miałby być płyn w oleju ? Olej wygląda normlanie. Czy ma ktoś może jeszcze jakieś sugestie odnośnie tych wycieków? Pozdrawiam

 

Edytowane przez robko30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, robko30 napisał:

Co do pęknięcia obudowy/uszczelki przy dokręcaniu to mało prawdopodobne bo przez kilka lat nie było wycieku.

Skąd miałby być płyn w oleju ?

Znasz to przysłowie;

  - dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!