Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu, częste ciężkie rozruchy


Jaro88

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja.. sporo mam na głowie i do tego to auto żony nie zawsze dostępne..  co sprawdzone: 

Świece.. cappuccino oprócz jednej na tym drugim cylindrze.. jest sporo jaśniejsza.. (niema co się dziwić swoją drogą).

Cewki.. zamienione miejscami.. wraz ze świecami.. przez chwilę myślałem że już ok.. jednak dalej lipa.. zmieniłem cewki ze świecami w kolejności 2143..

Na drugi bądź trzeci dzień poszedłem do auta z "nowymi używanymi"  cewkami.. 

Zczytalem błąd:  obwód cewki 1-4: obwód cewki 2-3..

Uszczęśliwiony ze to mogą być te cewki wymieniłem cały komplet..

Silnik zaczął pracować równiej..

Jednak sporadyczne wypadania są nadal.. jednak nie rzędu 20 paru s 2 lub 3 przy pracy Ok 30 minut..

Myślę fajnie ALE..

Odpalanie dalej co 3-4 raz mega lipa..

Sprawdzałem czujniki czy "siedza" I nie są luźne.. (powietrza)

Odpiąłem pompę do listwy wtryskowej żeby zobaczyć jak daje paliwo i czy czyste.. wszytko ok..

Zabrałem się za wymontowanie przepustnicy..

Dziwne dla mnie rzeczy się okazaly:

-Brudna od strony silnika- przpalony alej czy coś..  mokra tłusta..

-przy zapłonie cały czas piszczy jak by chciała się ustawić do zamknięcia ale nie mogła..  

-przy wymontowaniu i podłączeniu zasilania powinna się zamknąć jednak mając ja w ręce widzę prześwity spore i ślady tarcia..

- kiedy miałem ja w rękach na siłę podłączona przy zapłonie ruszyłem ja w stronę zamknięcia i przestało piszczeć..

 

Dodam tylko do tego eseju że próby ciśnieniowe na cylindrach robiłem niestety bez gazu przez co mogły wyjść niższe pomiary aczkolwiek w miarę równe..

Teraz co mam podejrzane to owa rospustnica bo chyba powinna przylegać doskonale na zamknięciu?

Listwa wtryskowa..

Czujnik położenia walka?

Rozrząd  czy nie przestawiony?

Ciśnienie na kolektorze pp odpaleniu 450 zgodzi do 350

Napięcie przestawienia zapłonu od 1.5 do 7

Kąta niestety nie jestem w stanie zmierzyć mam myclipa i komp Delphi do dyspozycji..

Przepustnice myślę żeby teraz zmienić ale na używana.. Ok 100-200zl.. 

Co radzicie?

Ręce opadają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!