Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamek tylnej klapy brak zasilania . Gdzie szukać ?


Motofan46

Rekomendowane odpowiedzi

Meganka Sedan z 2004r . Nie mam zasilania na tej kostce do zamka uruchamiającej silniczek . Jest tam 0,9V . Zamek sprawdziłem po podpięciu 12V normalnie chodzi .
Włącznik też jest sprawny .  Wiązkę przedzwoniłem do tej czarnej kostki pod siedzeniem była przerwa przy przelotce ale już polutowane .
Gdzie to dalej idzie ? Co może być przyczyną tak małego napięcia które tam przychodzi ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek zasilany jest z modułu UCH kabiny. Po drodze jest duża 54-pinowa kostka pod siedzeniem kierowcy (pin 16), gumowa przelotka-peszel łącząca klapę z nadwoziem. Napięcie 12 V zasilające silniczek pojawia się tylko na 0,5 sekundy przy naciskaniu na przycisk otwierania bagażnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moduł jest w kabinie za bezpiecznikami. Bardzo utrudniony dostęp, tam bym nie szukał przyczyny. Łatwiej sprawdzić napięcie na kostce pod fotelem. Sprawdzałeś to napięcie w momencie naciskania na przycisk otwierania klapy? W poprzednim poście napisałem, że silnik jest na stałe podłączony do masy ale są dwie wersje zamka klapy tylnej. W jednej wersji chyba z HF silnik jest na stałe połączony z masą i otrzymuje krótki impuls do zadziałania po wykryciu naciśnięcia przycisku. W drugiej wersji masa do silnika podawana jest przez przycisk otwierania zamka bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam tą drugą wersję bo auto nie ma HF .
Podczas testowania tego zamka też mi tak wyszło . Ta kostka ma 4 piny od lewej poprzez włącznik  podałem  masę następny moim zdaniem powinien mieć na stałe 12V { podałem na krótko 12V i odblokował zamknięty zamek }  , dwa następne to włącznik wskazujący czy zamek jest otwarty czy zamknięty widzę że steruje lampką bagażnika więc tu raczej jest OK .
A co sądzisz o podaniu na stałe tych 12V na ten pin silnika oddzielnym kablem zamiast szukać po całym aucie przyczyny  . Skoro sterowanie jest masą z włącznika powinno chyba działać .
Piszesz o tej czarnej kostce pod siedzeniem to spryskiwałem ją Kontakt sprayem ale bardzo ładnie wygląda . Kiedyś miałem inną Meganke i jak szyby nie działały to tam była przyczyna ale wtedy było masę zielonej śniedzi na kostkach . W tym aucie jest czysto i nawet nie widać tam wilgoci .
Moim zdaniem ten brak napięcia może być albo ze słabego styku gdzieś albo przerwanego kabelka { nawiasem są bardzo cienkie } . 
Przerwanie to raczej tylko przy przelotce bo tam się wiązka porusza . Śniedź tylko na stykach kostek , czy są jeszcze gdzieś kolejne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Motofan46 napisał:

A co sądzisz o podaniu na stałe tych 12V na ten pin silnika oddzielnym kablem zamiast szukać po całym aucie przyczyny

Mogło by być ale UCH podaje tam napięcie dopiero jak wykryje odblokowanie samochodu kartą. Musiałbyś podać napięcie nad którym masz kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na centralnym zamku powinno się znaleźć takie 12V .
Nawet na tej kostce pod siedzeniem powinno  coś takiego być i najłatwiej zrobić zworkę .

 

Niby sukces ALE...
Zamek klapy działa , sprawdzałem te napięcia na tej kostce co mówiłeś na tym pinie co miał dawać chwilowe 12V.
I prawdopodobnie kontakt spray nie zadziałał ale jak wkładałem tam sondę z miernika to styk się poprawił i zamek zaczął działać .
Zadowolony przed składaniem zacząłem sprawdzać czy wszystkie zamki działają ?
I tu niespodzianka drzwi od pasażera przód zablokowane przez centralny zamek . Otwiera je tylko klamka wewnętrzna .
Zanim pojawił się problem tylnej klapy wszystko działało . Zdejmowałem boczek tych drzwi bo klamka się zawieszała . 
Klamkę rozebrałem przesmarowałem i wszystko działało . 
Ręce mi opadają przy tym aucie . Gdzie szukać ? Podejrzewałem ,że na tej kostce pod siedzeniem coś się poruszyło . 
Wszystkie styki przeleciałem tym drucikiem co pomógł przy styku klapy i nic .
Masz jakiś pomysł ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!