Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja softu sterownika wtrysku 1.2 Tce


matbob

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jakiś czas temu stałem się posiadaczem Megane 3 1.2 Tce z 2012, autko bardzo spoko, ale czytając opinie oś silniku trafiłem na to forum i do @witman, który wytłumaczył mi wszytko o tym silniku i jak o niego dbać. Wielkie dzięki :) Polecił mi również, wykonać aktualizację softu sterownika wtrysku, po małych przejściach w ASO udało się taką aktualizację zrobić:) Przed aktualizacją miałem soft w wersji 5C00 a po mam 8000. Przed zmianą softu nie było jakiejś tragedii ale po zmianie jest znacząca różnica:

- auto napewno lepiej i płynniej przyspiesza

- płynniej wchodzi na obroty

- efekt turbo dziury niemalże znikł

- spalanie również spadło ok 0,6-0,7 l na 100 km

Narazie po aktualizacji przejechane tylko 1500 km, ale efekt zadowalający.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @matbob przypomnij, który to rok produkcji tej meganki ?

 

Niedawno gość w grupy FB robił w Megane IV 2017 nie wie jaki miał pierwotnie, ale po aktualizacji ma wersję 8000

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witman napisał:

przypomnij, który to rok produkcji tej meganki ?

 

W dniu 23.10.2022 o 15:21, matbob napisał:

jakiś czas temu stałem się posiadaczem Megane 3 1.2 Tce z 2012

Przecież jest w pierwszym poście. ?

Sam siebie adorujesz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przejścia to takk w skrócie. 

Dzwonię żeby dopytać i umówić się na ewentualną aktualizację, Pan proponuje jakiś termin (aktualizacja możliwa), ponieważ nie bardzo mi odpowiadał podziękowałem i umówiłem się że zadzwonię za dwa dni. Mija dwa dni dzwonię i słyszę ze serwis nie świadczy usług aktualizacji oprogramowania, to tłumaczę Panu że rozmawiałem z kolegą i wszystko było możliwe na to Pan że napewno nie ma takiej opcji i on to się nie będzie powtarzał no nie i koniec, więc proszę o rozmowę z przełożonym i ten gość to samo że nie ma takiej usługi. Dzwonię do ASO w innym mieście i oczywiście wszystko można zrobić. Poczekałem kilka dni zadzwoniłem ponownie odbiera inny gość, pytam czy można zaktualizować soft na to Pani oczywiście ze tak, proponuje termin więc się zgadzam. Jadę do ASO a auto przyjmuje Pan który mówił ze nie ma opcji aktualizacji. Aktualizację zrobili dali papier. taka to była śmieszna historyjka :) 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo miałem podobną sytuację. Chodziło o ustawienie asystenta biegów. Dzwonię do ASO i gość mówi, że nie ma problemu, proszę przyjechać jutro na godz. xxx i sprawdzimy co mu dolega.  Zajeżdżam, idę do biura a tam siedzi dwóch delikwentów w tym jedno biurko puste i mówię, o co chodzi.  Gostek mi mówi, że jest to nie możliwe, bo są urlopy a ci co pracują są wszyscy zajęci. Toż mówię, że wczoraj rozmawiałem i kazano mi przyjechać. Zgonili na tego trzeciego co był nieobecny, że tak mnie załatwił.

Z tym ASO to chyba wszędzie jest tragedia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.01.2023 o 17:02, ABCMegane napisał:

W jaki sposób można sprawdzić, która wersja jest teraz w aucie? Mam TCE 1,2 z 2017.

 

Wersję softu możesz sprawdzić prostym interfejsem diagnostycznym ELM327 + apka CarScener.

 

 

12t soft.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!