Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrzadu k4m 838 1.6 111km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o podpowiedź co oprócz tego zestawu (KOŁO ZMIENNYCH FAZ ROZRZĄDU MEGANE II III 1.6 16V 130C13191R 7701478505 za 885 zł z Opole - Allegro.pl - (12702591908) jest mi potrzebne do wymiany rozrządu. 

Uszczelki simmeringi masa uszczelniająca?

 

Dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wierzy, że w tej cenie na allegro kupuje coś oryginalnego to z całym szacunkiem musi być naiwny.

 

1 godzinę temu, macleodnew napisał:

Uszczelki simmeringi masa uszczelniająca?

po tym pytaniu w zasadzie należałoby odpowiedzieć, że nie bierz się za to. No ale dobra, jeśli nie ma wycieków na wałkach i wale, a samochód nie ma kosmicznego przebiegu, można dać spokój uszczelniaczom. Nie bardzo można o jakie dalej uszczelki pi masę uszczelniającą pytasz. Jedno jest pewne, potrzebujesz blokad do rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając sklep stacjonarny i 50% marżę to można kupić dużo za niższą cenę. Niestety wszyscy muszą się opłacić i zarobić. Kilkukrotnie kupowałem w tym sklepie i części wyglądają na oryginalne. Nie ważne głównie chodziło mi o kompletny zestaw.

Z tego co się orientowałem to jest potrzebna masa uszczelniająca do śrub pokrywy zaworów?

Przebieg to 145tys. Potwierdzony.

Jeśli chodzi o te uszczelnienia które wymieniłeś to podasz jakieś linki albo nr katalogowe części?

Jeśli mówisz również ze to nie oryginalne części to podaj linka do oryginalnych chętnie kupię tam 4 czy 5 stówek więcej i święty spokój wart jest tego przy takiej wymianie...

 

Dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, oficjalnie części oryginalne kupujesz w ASO, lub oficjalnego dystrybutora części w danym kraju, pewnie w Polsce to będzie Renault Polska lub coś podobnego. W innym przypadku to będzie jakaś chińska podróba lub coś co "spadło z ciężarówki".

5 minut temu, macleodnew napisał:

Z tego co się orientowałem to jest potrzebna masa uszczelniająca do śrub pokrywy zaworów?

po co chcesz odkręcać pokrywę zaworów?

Możesz poszukać części na autodoc.pl spokojnie dobierzesz sobie co tylko chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odkręcić pokrywę zaworow ponieważ olej dostaje sie juz do gniazd świec...

Wszędzie widzę że uszczelki pod pokrywa nie ma podaje mi tylko masę uszczelniajaca jako uszczelkę? Czy az tak popłynęli z fantazja nie stosując żadnej uszczelki pod pokrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie pamiętam, dawno nic takiego w tym silniku nie robiłem, ale wydaje mi się, że jest tam uszczelka. W nowszych przy plastikach często jest tylko masa uszczelniająca i to jest porażka. 

a postanowiłem zobaczyć sobie tę pokrywę w internecie i i ok zatrybiłem, uszczelki tam nie będzie. Ona stanowi jednocześnie łożyskowanie wałków, można zastosować masę uszczelniającą ale bezpieczniej w takich miejscach stosuje się kleje do tego przeznaczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ze ten klej lepiej kupić w Renault?

Wiesz może ile tego ma być?

Powiem moze tak.

Nie będę tego robil sam. 

Oddaje auto na serwis aso ale do fiata mam tam znajomych którzy nie zedrą ze mnie 3.8tys tyle chca w Renault bez kzfr...

Ja musze tylko zadbać o kupno części a reszta oni się zajmą. Jest tam też mechanik który pracował wcześniej w Renault. Powiedział mi mniej to co Ty piszesz. Jednak wolałem potwierdzić to wszystko sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej powinni w fiacie mieć :) tu nie ma jakichś cudów, ale mogą też to zrobić na masę uszczelniającą, jak robi to mechanik mający rozum to nic się nie wydarzy. No cóż ASO do tanich nie należy. Generalnie ja bym jakoś części z ASO nie demonizował. Tak w małej tajemnicy powiem, że obecnie mamy duże braki części i sporo części eksploatacyjnych jest kupowane normalnie z rynku bo inaczej nie mielibyśmy jak pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka WKŁ traktuje o paście uszczelniającej Loctite 518, ale wg. mnie można zastosować klej od Victora Reinza.

Ten olej w gniazdach świec na pewno z pokrywy zaworów? czy może z pod pokrywy odmy, albo rozlany przy nalewaniu do silnika - podczas wymiany oleju nie zawsze mechanicy pamiętają o użyciu lejka podczas nalewania oleju.

Myślę, że zestaw z linku jest OK. Ciekaw jestem jakiego dostawcy jest ta pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawca pompy tez renault OE.

Na pewno leje z pokrywy do świec z boku. Uszczelnienie z odmy akurat wymieniłem sam w październiku z góry mam sucho od tamtej pory.

Olej jest w 3 gniazdach śladowe ilości w 2 natomiast więcej w 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!