Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Licznik


rafalhtp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanko na temat licznika(elektronicznego) w megane

Po przekręceniu kluczyka w stacyjce i uruchomieniu silnika pojawia mi się napis OLEJ

a po krótkiej chwili dopiero wyskakuje stan licznika i przebieg samochodu.

Ponoć można to zlikwidować tak aby od razu wyświetlał stan licznika.

No chyba że to jest normalne i wy też tak macie,początkowo myślałem że trzeba wymienić olej ale teraz po wymianie może muszę coś zresetować? Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to z góry wielkie dzięki

POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten napis przestaje się pokazywać gdy usuniesz czujnik poziomu oleju jaki jest w bloku (albo połączenie z nim) - o ile dobrze pamiętam

 

IMHO to dosyć wygodne z tym wskaźnikiem, bo nie trzeba się babrać z otwieraniem maski i od razu wiadomo jaki jest poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalhtp, tak, jest to normalne. Wszystkie liczniki tak mają. W starszych wersjach poziom oleju zaraz po przekręceniu stacyjki pokazywał wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej. W nowszych licznikach z wyświetlaczem cyfrowym, jest tak jak piszesz pokazywany napis OIL i kwadraciki odpowiadające ilości oleju. (widać to przez 30s) Z czasem, jeśli oleju ubywa kwadraciki są zastępowane kreseczkami (OOOO_ _)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od czasu do czasu pokazuje sie stan oleju OOOO_ _ a zwzwyczaj jest OOOOOO.

przy ciepłym silniku nie pokaże Ci pełnego stanu bo trochę oleju jest jeszcze w silniku i nie zdążył spłynąć do misy olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też krzywo stać i olej inaczej pod czujnik podejdzie :) ja raz stałem ostro nosem do dołu i odpalając silnik aż mi się stop i service zaświeciły ;P a olej miałem tydzień wcześniej wlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
U mnie od czasu do czasu pokazuje sie stan oleju OOOO_ _ a zwzwyczaj jest OOOOOO

U mnie wyświetlacz pokazuje wszystkie kółka cały czas. Oczywiście kontrola przy pomocy bagnetu dowodzi, że olej ubywa. Tak więc ten czujnik może nie być zbyt miarodajny. Przy okazji mam pytanie. Ile kosztuje naprawa/wymiana tego czujnika (zakładam, że skoro nie pokazuje zużycia oleju, to jest uszkodzony)? I czy warto się w to w ogóle bawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj z wuymianą tego czyjnika, u mnie poczatkowo zawsze pokazuje wszysstkie kwadraciki , choc na bagnecie ubywa.

Stan pokrywa się w dolnej cześci pomiaru, gdy mam na wyświetlaczu komunikat aby dolać olej , to na bagnecie jest ciutkę poniżej minimum.

A mam z tym doświadczenie , bo dolewam obecnie ok litra na 10tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!