Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło - problem z wysprzęglaniem


omega

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim zwróć uwagę czy wciskasz zawsze pedał do końca, czasem się na to nie zwraca uwagi, czasem jest gruby dywanik itp. Przyczyn może być wiele ale skoro zdarza się to co któryś raz, może być winą pompki lub zapowietrzenia układu. Możesz próbować zwracać ale to raczej drobna wada a auto nie jest nowe. Poza tym, jeżeli zdarza się raz na x przypadków sprawa może być dyskusyjna. A w sytuacji niemożności wysprzeglenia próbowałeś napompować pedał czyli wcisnąć kilka razy energicznie? Sprzeglo nie wie który bieg wysprzeglasz więc pojawianie się problemu tylko na jedynce może świadczy generalnym problemie z wysprzeglaniem i specyfice akurat biegu pierwszego. Tak czy inaczej, po pierwsze odpowietrzyć. Pad sprzęgła czy pompy przy 165 kkm to jak dla mnie wcześnie, bazując na moich dotychczasowych doświadczeniach z eksploatacją aut od salonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pompować się nie da bo jak pisałem zdarzyło się to tylko na wbitym biegu. Samochód albo zgasł sam, bo nie można było wuluzować albo zgasiłem przyciskiem start/stop ( co ciekawe auto nie jedzie ale też nie można zrzucić biegu), tak że z pod pompowania nie ma możliwości, po prostu pedał zostaje w podłodze. Jak już silnik nie pracuje podnoszę go i kolejne wciśnięcie pedału (bez pompowania) już wysprzęgla dobrze. Zrobię jak piszesz spróbuję odpowietrzyć i zobaczyć co się będzie, najgorzej że usterka występuje losowo i póki co zdarzyło się to tylko na pierwszym biegu. Jedyne co zauważyłem że występowanie tej "usterki" nie ma wpływu temperatura silnika, tydzień temu zdarzyło się to po trasie ok 50km chwilowym postoju i ponownym odpaleniu auta, wczoraj rano na zimnym po przejechaniu ok. 300m. Dzięki za tak szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, omega napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Przy tym przebiegu? Kurde, ale nic nie stuka, nie szarpie i tak bez objawów?

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Przebieg sprzęgła zależy od stylu jazdy. Ja przejechałem 400k km i dla zasady wymieniłem. Jak mechanik zobaczył to sprzęgło, to powiedział, że w życiu by takiej tarczy nie dał takiego przebiegu. Syn zrobił prawko, zaczął jeździć i rozdupcył dwumas po 80k km.

ps. u mnie też nic nie stukało.

i nie szarpało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak "zostaje w podłodze"? Wpada bez oporu?  Ja we Fieście miałem taki objaw że ucho tłoka pompy sprzęgła spadało z trzpienia na pedale (rozlaczalo się) i co ileś tam pedał wpadał w podłogę. Ucho samo zeskakiwało i samo wyskakiwało ma miejsce. Nie wiem jak tu to jest sprzęgnięte ale koniecznie sprawdź. Facet od którego kupiłem to auto wymienił na tą okoliczność sprzęgło, a usterka nadal została bo musiała. Do naprawy wystarczyła podkładka samozacinająca się za złotówkę 

Jak patrzę na sposób sprzęgnięcia pompki z pedałem w tym aucie to sprawdził bym to co opisałem.

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie awaria namierzona przetarł się przewód pod akumulatorem ma tej śrubie chyba od poduszki. Mam nadzieję że tylko to, zamówiony nowy OEM 340ziko. Póki co dzięki za pomoc i porady. Pozdrawiam.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Sprzęgło - problem z wysprzęglaniem

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!