Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło - problem z wysprzęglaniem


omega

Rekomendowane odpowiedzi

A było już tak pięknie...

Panowie, coś się stało ze sprzęgłem, bo pedał wpada 1/3 zakresu i dopiero łapie. Jechać się da, ale czasami aż ciężko jedynkę wrzucić. Sprzęgło było wymienione przy ok 400k km razem z wysprzęglikiem, także tu chyba nic złego nie ma. Płyn na full. Pompa? Jak się w ogóle do niej dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widuję wysprzęgliki wysypane po kilkunastu tysiącach, więc ja bym tak na 100% tego nie odrzucał. A pompę łatwo podejrzeć ponieważ najczęściej jest mokra od strony pedału. To nie muszą być duże ilości płynu aby zaburzyć działanie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była jazda z Joggerem. Po 8kkm zaczął się problem ze sprzęgłem i wrzucaniem biegów. To wyglądało jak zapowietrzony układ ale wszędzie było sucho. Moja diagnoza i kolegi była, że sprzęgło ale kazali wymienić najpierw wysprzęglik. Nic to nie zmieniło. No to poszła nowa pompa i przewód, dalej nic. No i zdemontowałem sprzęgło, drugi raz zdejmując skrzynię. I to załatwiło temat. Co najdziwniejsze, samo sprzęgło wyglądało dobrze ale coś musiało być nie tak bo kołki z koła zamachowego były wyrwane a otwory zowalizowane więc i dwumas był wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtorek się umówiłem w "moim" warsztacie. Na razie zamówię w IC tę pompę, ale nie będę odbierał, bo sobie wymyślili, że towar nie podlega zwrotowi. Najpierw popatrzymy i podumamy. To jest pompa dwu-sekcyjna? Bo ta jałowa 1/3 to tak, jakby właśnie jedna sekcja nie działała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pada tłumnik na przewodzie do wysprzęglika. Wystarczy w nim wymienić uszczelkę. Jak pojedziesz na warsztat to popatrz na okrągłą puszkę na przewodzie przy skrzyni biegów. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to wszystko by oznaczało, że musi być wyciek, a po stanie płynu tego nie widzę...

A ten tłumik to jakaś część wymienna jest? Tak sobie przeglądam teraz neta i nawet takie cuda są, oczywiście nie znaczy to, że u mnie wystąpiło, tym bardziej, że to raczej nagła awaria a nie powolna. Niemniej ciekawostka jest: https://warsztat.pl/dzial/7-czesci-i-regeneracja/artykuly/brak-wysprzeglania-i-zaskakujaca-przyczyna-na-przy,69332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zasada jest taka, jak pada wysprzęglik to praktycznie dwa trzy wciśnięcia sprzęgła i po zawodach. Pompkka może przepuszczać ale sprzęgło będzie jako tako pracować. Na pewno będziesz miał wilgotny dywanik nad pedałem sprzęgła lub hamulca. Gdy padnie tłumnik/amortyzator to różnie bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniewa. Właśnie od oglądania i drapania się po głowach zaczniemy. Dam znać we wtorek, bo nie będzie mi się chciało w taką pogodę i taki czas nad tym samemu pochylać.

 

Panowie, ale dziś tak przyjrzałem się pod pedał sprzęgła za tym wyciekiem i nic wilgotnego nie widzę. Natomiast przy tym pedale jest coś, co przypomina jakąś pompkę. W ogóle jakiś nieład tu zauważam, bo: https://allegro.pl/oferta/oryginalna-pompa-sprzegla-sachs-6284600699-12257920581 to mi właśnie przypomina tę pompkę przy pedale sprzęgła, ale mogę błądzić.

Natomiast ta https://allegro.pl/oferta/pompa-sprzegla-sachs-6284-600-699-12484301717  ma ten sam numer co wcześniejsza, ale przecież jest totalnie inna. Katalogowo, to ona mi wygląda prawidłowo. Gdzieś, ktoś tu zrobił błąd, bo nie może być ten sam numer SACHSa dla innych artykułów.

Wiecie w takim razie co to jest przy pedale sprzęgła?

ahh, to jest chyba tak, że ona jest przy pedale sprzęgła, ale później wyłazi w komorze silnika? Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, omega napisał:

ahh, to jest chyba tak, że ona jest przy pedale sprzęgła, ale później wyłazi w komorze silnika? Dobrze kombinuję?

Dobrze kombinujesz.:D Ale najpierw zajrzyj dla pewności czy nie cieknie tłumik-amortyzator umieszczony na przewodzie hydraulicznym sprzęgła przy skrzyni. Taka spora okrągła puszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

@szwagier24a To jest ewidentnie błędne zdjęcie: https://allegro.pl/oferta/oryginalna-pompa-sprzegla-sachs-6284600699-12257920581

@aniewa sprawdzę ten tłumik, ale raczej wyciek wykluczam. Wygląda wszystko na tę pompkę. Kurcze, chyba jutro zmolestuje tych moich mechaników, żeby chociaż zajrzeli i spróbowali ustalić, co to za rodzaj tej pompki. Bo są dwa rodzaje, nie licząc tego trzeciego, najpewniej błędnego. W Inter Cars niestety, dostępne są te dwa rodzaje, ale z wloszczyzny LPR a tej bym nie chciał kupować, mimo, ze jest tanio. Coś tam we Warszawie się znajdzie jeszcze, tylko będzie trza poganiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 21:56, aniewa napisał:

jak pada wysprzęglik to praktycznie dwa trzy wciśnięcia sprzęgła i po zawodach

aa to zależy. W megane zaczął mi ubywać płyn hamulcowy, ciekło ze skrzyni i zanim rozebrałem, to dobre parę dni jeździłem na rozszczelnionym. Z kolei w volvie nie miałem żadnych objawów. Na trasie pedał wpadł nagle i po jeździe.

 

Omega - ciężko wchodzi tylko 1 bieg ? Gdy pojawia się problem, to pompowałeś sprzęgłem przed wrzuceniem jedynki ?

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ciężko, bo nie rozprzęgla dobrze. Byłem już dziś u mechaników, żeby sprawdzić która to pompa, bo są dwie. Pompowałem, ale wg mnie nie rośnie, ale wg mechanika rośnie :)

Pompę mam na jutro do odebrania: https://allegro.pl/oferta/pompa-sprzegla-megane-iii-1-6-1-5dci-08-12174695726 i jadę z nią od razu na warsztat. Dam znać co wyszło.

 

Pompa.

Ci, co tak obstawili, są wygrani. Od razu po jej wyjęciu i wciskaniu ręką czuć, że ma taki pierwszy jałowy ruch. Nowa od razu bierze jednostajnie. Dla mnie to nie jest robota na tzw. domówkę, potrzeba czasem drugiej pary rąk. Grawitacyjnie się nie odpowietrzyła i podali płyn ze strzykawki przez odpowietrznik. Urwała się także jedna śruba mocująca obudowę akumulatora, także trzeba było przewiercić ją, nagwintować otwór, zeszło się przy niej godzinę. Zalałem nowym płynem i tyle. Pompa 360zł, warsztat skasował 350zł, mechanikom coś tam za marudzenie w kieszeń włożyłem i o 1000zł jestem lżejszy. Swoją drogą kiedy rozetnę tę pompę i zobaczę dlaczego ona przestała działać. To przecież powinno chodzić wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Sprzęgło - problem z wysprzęglaniem

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!