Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria zamka drzwi kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam


Mam problem z otwarciem drzwi kierowcy, pojawia się po dłuższym  postoju samochodu .
W samochodzie jest   system hands free . Np. rano po nocnym postoju mam problem z otwarciem drzwi za pomocą klamki zewnętrznej kierowcy . Podchodzę do samochodu łapie za klamkę i zamki się odblokowują . Próbuje otworzyć drzwi kierowcy i kicha. Na tą chwilę otwieram tylnie drzwi i otwieram drzwi kierowcy za pomocą klamki wewnętrznej . Po przejechaniu kilku km np. do pracy zatrzymuje się zamykam drzwi kierowcy, próbuje je ponownie otworzyć nie ma problemu. Nawet jeśli odejdę od samochodu i zamki się zamkną  i wrócę do samochodu po kilku minutach, to potrafię otworzyć drzwi bez problemu . Niestety po zakończeniu pracy 8 h problem z drzwiami ponownie się pojawia.
Próbowałem już otwierać samochód łapiąc za klamkę pasażera oraz odblokowując zamki za pomocą przycisków na karcie . Niestety nic to nie pomogło . 
Jest to dla mnie dosyć dziwna sytuacja ponieważ problem powstaje tylko po dłuższym postoju . Pojawił się on po 7 dniowym postoju w temperaturach około -10*. Nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy za pomocą klamki, więc je otworzyłem od środka, myśląc że przymarzły uszczelki drzwi .
Być może do wymiany jest zamek ( kaseta) Dzwoniłem do ASO zamek kosztuje około 800 zł nr. części 805030001R

Myślę o zakupie używanej, ale są zamki na 4 oraz 6 pinów .

Nie wiem od czego jest zależna ilość pinów , a w serwisie nie byli w stanie mi powiedzieć ile ma mój zamek .

Czy wystarczy zdemontować tapicerkę aby sprawdzić ile pinów posiada obecny zamek ?

Niestety wymiana zamka jest dosyć skomplikowana i nie chciałbym jej robić nim będę miał nowy zamek. 

Edytowane przez derk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, derk napisał:

Myślę o zakupie używanej, ale są zamki na 4 oraz 6 pinów

Zamek na sześć pinów posiadał super blokadę.  W Megane II i Scenic II polegała na tym, że po dwukrotnym kliknięciu przyciskiem zamykania w pilocie nie dało się otworzyć drzwi od wewnątrz. Możesz sprawdzić jak jest u Ciebie z tym, że nie wiem czy w M III jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mark55 napisał:

Zdemontuj tapicerkę i zamek, zobaczysz co jest przyczyną dolegliwości.

Jutro postaram się zdemontować tapicerkę i mam nadzieje że będzie widoczna kostka i śpię przekonań na ile  pinów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!