Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Środek do czyszczenia katalizatora - Megane 2


szyna222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Moja Megane 2 od niedzieli, dodaje gazu a tutaj zaczyna buczenie, silnik powoli się zbiera.

Byłem u mechanika powiedział zapchany katalizator, trzeba kupić nowy 

Mam pytanie czy jest jakiś środek do czyszczenia katalizatora?powiedziałem mu że wyczytałem że jest liquid moly 8931 a potem dolać 7110 do paliwa, ostatecznie wlać 7110 do paliwa a tego 8931 nie używać bo kolektor plastikowy.

Proszę o pomoc.

Megane 2 1.6 2008 r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym tak stwierdził mechanik, że zapchany katalizator? Patrzył do środka? Występują błędy?

Na ten stan rzeczy jest wiele przyczyn: układ zapłonowy, czujniki temperatur, map sensor, filtr powietrza a nawet olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechał ze mną 2-3 km i stwierdził katalizator.

Podłączyłem dziś Elm i jednym programem wyskoczyły błędy P0300 i P313, a drugim programem P0351,P0300,P0313,P0420,U0111.

Zadzwoniłem do innego mechanika przez telefon rozmawialiśmy i też stwierdzić katalizator i może założyć katalizator metalowy za 250zl,czy warto? przegląd przejdzie.

I jeszcze się zastanawiam czy coś myśleć o jakimś środku do paliwa ale nie widzę konkretnie do paliwa żeby tylko wlać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błędów wynika, że masz uszkodzony układ zapłonowy i w następstwie nieprawidłowo pracuje sonda przed katalizatorem.

Nie czujesz po drganiach silnika wypadania zaplonów?

Przy zapchanym katalizatorze bardzo szybko się nagrzewa silnik i obniżone są wolne obroty - o tym nie wspomniałeś.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdzić świece? cewki odpinalem po kolei, zaczęło go dusić na każdej gdy odpinalem, czyli cewki ok, tylko teraz kupić świece?na nich zrobione ok.25 tys.km na LPG.o dziwo nie ma drgania równo pracuje, mechanik też tak stwierdził tylko nic nie podpinal i powiedział katalizator zapchany 

Cewki ok.20 tys.zrobione beru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podejrzana jest jedna z cewek. Trzeba jedną podmieniać, bo uszkodzona może paraliżowac drugą pracującą w tej samej sekcji. Samo odpinanie może wprowadzić w błąd.

Przy zapchanym katalizatorze na LPG byłoby również źle. Jesteś pewny, że pompa paliwowa podaje ciśnienie 3 barów. Dużo zaniżone w błędach pokaże podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 tyś. to sporo jak na świece na LPG; gdyby to były irydowe świece to może...

Beru to nie najlepsze cewki do LPG.

Jak odpala zimny silnik? - po trzecim obrocie wału czy kręci dłużej? - długie kręcenie wskazuje na zużytą pompę paliwa.

Podczas jazdy na benzynie korekta długookresowa i krótkookresowa nie są na sporym plusie? - pompa.

Sprawdzić stan świec - kolor, odstęp elektrod, najlepiej wrzuć zdjęcia która jest która świeca (cylinder).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala od strzała, nie ma problemu, podmienialem dziś cewki na stare i dalej to samo, świece mam NGK 4619BKR6EZ, zastanawiam się czy zmienić jeszcze świece? tylko na jakie? myślę że chyba katalizator, trzeba zmienić tylko czy ten jakiś metalowy zamiennik?

czy sonda lambda winna? czy podjechać sprawdzić na Clip?

Czy sonda będzie pasować do tego katalizatora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na gazie pracuje prawidłowo to nie jest zapchany katalizator. Niby od czego miałby się zapchać jak oleju ci nie bierze. Metalowa puszka to strumienica. Pierwsza sonda będzie pracowała, a co z drugą - symulator ?. Na razie trzeba dokładnie zdiagnozować uszkodzenie. Masz Elma i darmowy torque - pokaż jak wygladają wykresy sond na wolnych obrotach - określimy stan katalizatora@szwagier24a dał Ci dobre wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece IK22TT najlepsze do gazu i tego silnika.

Dodatkowo: kąt wyprzedzenia zapłonu,  temperatury  cieczy i powietrza, korekty krótko i długookresowe. Dowiemy się w jakim stanie są zmienne fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

W końcu pojechałem na CLIP, sonda lambda wykresy wszystko ok, kolega założył nowe cewki od laguny na testy i jeździliśmy on testował mój samochód i mówi że jako to jedzie ,noi mówi że nowe cewka na cylindrze 1 do wymiany założyliśmy starą moją cewkę (mam 4stare w zapasie),jak wracalem od niego i nie dawałem mu po gazie tylko spokojnie wydawało sie że idzie.

Następnego dnia pojechałem na testy 1 gaz ,2 gaz i dalej to samo buczy nie jedzie.Wczoraj przyszła nowa cewka założyłem przejechałem z 50 km dalej nie da się jechać aż tu nagle coś mu się odmieniło i wszystko wróciło do normy 1 gaz 2 gaz i 100 na liczniku noto myślę się naprawiło, wszystko było ok jakieś 80km żadnego buczenia po prostu rakieta sie zrobila.

Dzisiaj jadę  a tutaj nagle znowu to samo ledwo jedzie ,podpiąłem elm wyskoczyło P0301 czyli cewka lub świeca na pierwszym cylindrze - cewka wczoraj założona nowa czyli jutro podjadę po komplet świec myślę o takich https://allegro.pl/oferta/swiece-zaplonowe-denso-k20tt-do-instalacji-lpg-5984235179?fbclid=IwAR3v94Dvf6Sn4qGPcq70qowxg0UHNpElh1p90rwUyGknv6NI3c18Dmkt3RU 

może się naprawi, chyba że świece ngk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece IK20TT, ngk odpuść.

Nadal nie wiemy jakie masz parametry pracy silnika na biegu jałowym, silnik rozgrzany.

Te nowe cewki to jakie? Ja kupowałem Lucasa - wyglądają jak najtańsze, ale różnią się od nich.

Do sprawdzenia: zmienne fazy, mapsensor.

Czy zimny pali od zakręcenia rozrusznikiem czy kręci z 5 sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Dziś zmienione świece na Denso k20TT te tańsze, dalej to samo zrobiłem kilka zdjęć jak dodaje gazu to na asfalcie czarno,teraz zastanawiam się co dalej cewki?jak kilka dni temu było wszystko ok?na razie niech stoi nie będę jeździł i muszę pomyśleć co tu dalej robić co sprawdzać.

Które parametry muszę jeszcze zrobić? dziś to tak na szybko

 

 

Screenshot_20230315-214106.png

Screenshot_20230315-214053.png

Screenshot_20230315-214030.png

Screenshot_20230315-214024.png

Screenshot_20230315-214017.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!