Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III schematy do wyświetlacza [RaspberryPi mod]


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szukam dokumentacji wyświetlacza do radia w moim Renault Megane III 2010r. Jest to wyświetlacz monochromatyczny, radio bluetooth.
Zamierzam zrobić własny ekran do mojej meganki, niż wydać majątek na chińskie badziewie z ali. Kupiłem już ekran 7', obudowę wydrukuję w 3d, a całość będzie pracować na Raspberry Pi 4b.

 

Niestety nigdzie nie znalazłem dokumentacji radia (/wyświetlacza), tak, żebym mógł samemu zaimplementować komunikację z Rpi i poprawnie wyświetlać/odbierać/wysyłać dane. Potrzebuję schematu, coś w tym stylu:

kostka_navi_tomtom-opis.JPG

natomiast mój przewód ma 24pin (z czego 4 nieużyte):
 

20230318_154821.thumb.jpg.13a4a9c7a7b44c9249f75890c4b3a1cc.jpg20230318_154832.thumb.jpg.608eca9ae973215503cfab9118dbcd81.jpg

 

Znalazłem już schemat elektryczny, niestety mało mi mówi co jest czym:

image.thumb.png.a9029e33c67d6bf598af128bc50de8d3.png

image.thumb.png.ef4f17b58e911d0f66232d6758a10dec.png

 

Więc jakby ktoś mógł mi taką tabelkę podrzucić, byłbym bardzo wdzięczny :)
Wskazówki i dodatkowe schematy mile widziane! Uważam, że fajne wyzwanie podjąłem, zobaczymy czy się uda.

 

PS.
Pytanie. Komunikacja bluetooth to raczej jest w samym radiu, a nie w wyświetlaczu, prawda? Wyświetlacz odpowiada tylko za ustawienia/listę stacji + jakieś diody są obok, dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dorzucam schemat dla radia bez C-boxa bo nie wiem, czy go posiadasz oraz plik z nazwami komponentów występujących na schematach. Wtyczka wyświetlacza i opis pinów.

image.thumb.png.3dad25c267262aad25fcb81cdbde1b59.png

image.thumb.png.c2147112f929d140b564da2cc1e0ed1a.png

 

schemat:

.0197_A3.PDF

 

lista urządzeń.

REPORG.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! O to chodziło. Pytanie, czy jest coś do tego? Jakaś szersza dokumentacja, sygnały, które są wysyłane, czy sam schemat?
Jeszcze prosiłbym o nazwę, pod którą mógłbym szukać informacji do tego radia/wyświetlacza, nie jestem na tyle zorientowany w temacie.
Tak czy inaczej, wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!