Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik zawsze gaśnie przy ~1500 obrotach


The_Kamome

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Autko Renault Megane II PhI, silnik K9K 722, 1.5DCi. Problem następujący:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Silnik odpala bez zarzutu, chodzi równiutko. Przy lekkim dodaniu gazu też ok, obroty powoli rosną, aż tu nagle zawsze przy ok. 1500 (+/- 50) rpm silnik gaśnie, wyświetla się komunikat Injection Fault i na tym historia się kończy. 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Po podłączeniu narzędzia diagnostycznego wyskakuje błąd DF005 Engine Speed Sensor Circuit - Czujnik położenia wału korbowego (Engine Speed Sensor / TDC sensor), a dokładniej "nieciągły" i "niepoprawna ilość zębów". 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wymiana czujnika na nowy poszła gładko, niestety poprawy żadnej, sytuacja dokładnie ta sama co wyżej. Przy okazji wymiany sprawdziłem zęby na kole zamachowym - poza lekkim zużyciem wydają się ok, żadnego nie brakuje.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Po przeszukaniu chyba wszystkich forów w internecie nie znalazłem nikogo z podobną sytuacją. Niektórzy sugerowali wadliwy pedał gazu. Kupiłem, wymieniłem ale dalej to samo, gaśnie przy tych samych obrotach.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wydaje mi się że to nie problem masy - gdyby tak było wpłynęło by to również na rozrusznik, a jak już wspomniałem odpala idealnie. 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

I tutaj pomysły mi się skończyły, zdecydowałem się napisać na forum, może macie jakieś pomysły gdzie zajrzeć, co sprawdzić, każda propozyja mile widziana. 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrowionka. 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 00:49, The_Kamome napisał:

Autko Renault Megane II PhI, silnik K9K 722, 1.5DCi/300000km,

Silnik odpala bez zarzutu, chodzi równiutko.

Przy lekkim dodaniu gazu też ok, obroty powoli rosną, aż tu nagle zawsze przy ok. 1500 (+/- 50) rpm silnik gaśnie,

wyświetla się komunikat Injection Fault i na tym historia się kończy. 

Trzeba użyć szkło powiększające i szukać pyłu/opiłków metalu na;  

    a/ filtrze paliwa,

    b/ wewnątrz filtra paliwa,

    c/ czujniku ciśnienia paliwa,

    d/ na zaworkach przelewowych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, daj spokój z tymi opiłkami, może jeszcze pod mikroskop do laboratorium niech pojedzie.

To nie jest objaw opiłkowania. Ewidentnie odcina paliwo przy tych 1500. Podobnie jest, gdy silnik losowo odpala podczas wadliwego czujnika położenia wału lub wałka, zależnie od jego położenia. Jeżeli czujnik jest zepsuty i nieprawidłowo odczytuje położenie wałka, to nie zostanie podane paliwo i silnik nie odpali.

 

W twoim przypadku może się gubić przy tych 1500 i go odcina. Tak bym to widział.

 

Jeżeli wymieniłeś czujnik położenia wału, to wymień jeszcze czujnik położenia wałka, ten przy rozrządzie.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sKarlosMegane napisał:

Andrzej, daj spokój z tymi opiłkami, może jeszcze pod mikroskop do laboratorium niech pojedzie.

Jak The_Kamome chce jeszcze jakiś czas pojeździć tym autem, to jest to bardzo dobry kierunek działań ,

55 minut temu, sKarlosMegane napisał:

Jeżeli wymieniłeś czujnik położenia wału, to wymień jeszcze czujnik położenia wałka, ten przy rozrządzie.

To po wymianie czujnika wału, pokazał by się błąd df 112,

W dniu 6.04.2023 o 00:49, The_Kamome napisał:

nagle zawsze przy ok. 1500 (+/- 50) rpm silnik gaśnie, wyświetla się komunikat Injection Fault

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik czujnikiem ale jest jeszcze cały obwód pomiarowy: złącza, kable itp. 

Podobno te czujniki warto wymieniać na oryginały - brak własnych doświadczeń w tym zakresie, tylko zasłyszane. 

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!