Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pedal sprzęgła wpadł w podłogę


Wazon1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie pedal sprzęgła wpadł w podłogę,  można nim luźno ruszać góra i dół. Przy pedale zauważyłem że pompka jest mokra od płynu i pod autem bardzo delikatnie kapie płyn. Przed awaria wszyskie biegi chodziły płynnie,  sprzęgło łapało dobrze,  zero niepokojących objawów. Autko trafi do mechanika dopiero za 10dni a ciekawi mnie czy raczej prawdopodobne że padł wysprzeglik czy szczęśliwie tylko przewód jakiś zasilający?  Często zdarza się że przy przebiegu 170 tys pada wysprzeglik ?i czy to pada bez objawów? Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z awarią wysprzęglika spotykamy się w zależności od eksploatacji pojazdu.Im więcej "wajchowanis" skrzynią biegów tym częściej.od 150 kkm. Zaślinienia pompki sprzęgła pomagają w tej ocenie. Najczęściej rozszczelnia się bezobjawowo. Przy okazji wyciągania skrzyni warto dokładnie zweryfikować dwumasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czyli jest szansa że to przewód czy raczej diagnoza jasna że wyciąganie skrzyni czeka?  Po diagnozie na koniec napiszę jak się skończyła historia,  może komuś się przyda. Na razie liczę że to tylko przewód😁oczywiście dwumas będzie sprawdzony jeśli już wyciągną skrzynię, choć objawów żadnych nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cieknąć w miejscu odpowietrzania wysprzęglika ale to sam sprawdzisz.

Jednym z objawów związanych z dwumasą może być ta pompka. Czasami jest związek przy luzie w osiowości. Takim sposobem wymieniłem niepotrzebnie dwie pompki. (Nie jestem w tym osamotniony).

 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nowa pompka po jeździe autostradą zaczęła się pocić. Reklamacji  nie uznali a ja kupiłem kolejną . Za pół roku wyrzucenie skrzyni bo dwukrotnie wpadł pedał sprzęgla (bez wycieku) zawsze z oporem do przeskoku. Cały komplet został wymieniony, chociaż tarcza wyglądała prawie jak nowa. Kolejnej pompki nie wymieniałem, bo po wytarciu wycieku nie było. Winnym była kołysząca się dwumasa i mający dosyć zaśliniony wysprzęglik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!