Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca silnika, gaśnięcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z moją Renault Megane I (2000r) 1.6 16V. + lpg. (polift) Silnik nierówno pracuje na biegu jałowym. Podczas dojeżdżania do ronda/skrzyżowania gaśnie.

Wyczyściłem silniczek krokowy, jest lepiej, ale dalej gaśnie. Zrobiłem sobie pomiar sond lambda po nagrzaniu auta na biegu jałowym w programie diagnostycznym. Trochę dziwne te pomiary wyszły sonda przed katalizatorem waha się między 742, a 752mV. Druga sonda za katalizatorem 68-781mV. Działa to jakoś na odwrót 😅 Spotkał się ktoś z czymś takim?

 

Błędy jakie udało mi się odczytać to:

DF058 - Układ sondy lambda przed katalizatorem, przerwa lub zwarcie w obwodzie. Nieciągły

DF038 - Ogrzewanie sondy lambda za katalizatorem, przerwa lub zwarcie w obwodzie. Nieciągły

DF060 - Obwód regulacji biegu jałowego. Nieciągły

 

megane.jpg

megane1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca sond ok. Pierwsza ma oscylować 0,1 do 0,7 V, a druga na wolnych ma być 0,5-0,7 V przy sprawnym katalizatorze równo bez większych oscylacji.

Gaśnięcie: oringi na przepustnicy.  Obserwować czujnik ciśnienia podczas hamowania, ile jest na wolnych. Błędy skasować.

Taki typowy objaw wypalonych gniazd zaworowych to właśnie gaśniecie przy hamowaniu. Układ zapłonowy sprawny? Świece,  cewki?

Trzeba zmierzyć kompresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Tego interfejsu nie używam, bo przekłamuje. Dobrze zinterpretowales sondy. Jest tam ok Jedyny prawdziwy to obwód regulacji biegu jałowego. To jest regulacja przysłoną przepustnicy i żeby prawidłowo działał silnik krokowy układ dolotowy musi być szczelny. Falowanie wolnych obrotów to również dobrze odpowietrzony układ chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!