Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Smród paliwa 1.6 16v


ciesla25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze Sceniciem III, 1.6 16v.
Wyjechałem na długi weekend, trasa ok 200 km. Dojechał bez problemu. Po 3 dniach czas powrotu. Odpalam silnik i straszny zapach benzyny lub spalin. zapach cały czas towarzyszył podczas podróży (jazda z otwartymi oknami) zapach wydobywał się głównie z kratek klimatyzacji. Wykluczyłem nieszczelny układ wydechowy. Pozostało paliwo. Wczoraj zauważyłem delikatnie mokry punkt, w którym łączy się wąż ze silnikiem. Odciąłem kawałek węża, nowa opaska, przeczyściłem aby być pewnym ewentualnych nowych wycieków. Jazda próbna, piękny zapach dumny z wykonanej roboty.
Odpalam dziś rano samochód i znowu śmierdzi. Odcinek przewodu paliwowego widocznego pod maską suchy. Czy miał ktoś podobny problem? Jakieś rady? Zapach wydostaje się z kratek nadmuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim przewodzie mówisz? Jeżeli ten wąż poliuretanowy to nie da się go poprawnie, skutecznie naprawić - trzeba wymienić.

Generalnie to gratuluję: podczas powrotu nie sprawdziłeś czy nie ma wycieku paliwa pod maską? To groziło co najmniej pożarem jak nie wybuchem.

Ten zapach to nie przypadkiem zapach palonego oleju silnikowego? - w tych silnikach lubi się sączyć z pod pokrywy odmy - prosta naprawa, do wymiany przy okazji kilka uszczelek (przepustnicy i kolektora).

Sprawdź co z elektrozaworem para paliwa jak sugeruje kol. Jabrze.

Pozdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach pojawił się odrazu po odpaleniu auta (trzy dni stał bez ruchu), Nie miało się chyba co palić bo silnik zimny. 
Gdzie jest umieszczony ten elektrozawór, z której strony najłatwiej dojść?. Czy mówiąc elektrozawór mówimy o tej części? 
symbol 149500001R ?

Edytowane przez ciesla25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ciesla25 napisał:

Zapach pojawił się odrazu po odpaleniu auta

Tym bardziej to sugeruje.

Po uruchomieniu silnika następuje jego otwarcie. Zgromadzone gazy są zasysane przez przepustnicę. Wygląda to tak, jakby przewód z filtra oparów był nie podłączony.

Jest umiejscowiony po lewej stronie silnika w okolicy kratki wlotowej do wentylatora.

Edytowane przez jabrze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!