Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 coupe 2.0tce 180km nagłośnienie seria,wyciszenie + kilka innych pytań


niko9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie niech mi ktoś powie.W megane 3 coupe jest seryjne audio.Chciałem zamontować bose ale na allegro nie ma używanych praktycznie zestawów żadnych.Ma ktoś jakąś radę jakie głośniki na przód + tył zamontować? 13stki jak seria czy 16? jeśli na przodzie 16 do na tyle w boczkach też 16scie czy tam 13stki wystarczą? radio jest seryjne bez BT.Widziałem na allegro takie po 400zł ori co mają bt i wejście na pendrive.Czy takie radio spasuje bez przeróbek? lepiej zagra niż to obecne zwykłe? i też pytanie jaki wzmacniacz pasowało by dać? bo raz miałem wzmacniacz w innym aucie i powiem,że denerwowało mnie ustawianie pokrętłami jak tony bas itp bo raz,że na wzmacniaczu było to i w radiu.Wolałbym wzmacniacz tylko taki by podłączyć i nic na nim nie ustawiać.Są takie?

 

2.Czy często zdarza się,że wyją skrzynie  w megane 3?auto ma 230 przebiegu i niby nic nie wyje mówi sprzedający

3.Jak z jazdą powyżej 140km/h ? mialem poprzednio a4 b5/e46 320d/giulietta 1.4t i ona była dość głośna powyżej 130km/h

4.Nie ma lusterka fotochrom wstecznego a używanych brak ponoć od clio 4 pasują?

5.Jak porównać lakier megane do innych marek? jest trwały czy nie?

6.xenon/bi xenon w megane 3 czy faktycznie takie światła w nocy lepiej świecą niż zwykłe halogenowe ? pytam bo nie jezdziłem nigdy megane to nie wiem..

7.jeszcze o wyciszenie.Jechałem kuzyna clio 1.2 8v 2001 czy 2002r dwudrzwiowe i jadąc te 150/160 było nawet ok.. to megane jest tak samo/gorzej/lepiej wyciszona?

8.Megane 3 ma wycieraczki automatyczne czy można samemu decydować czy ma byc automat czy ręcznie klikać?

 

Niech mi ktoś doradzi czy jest sens skreślać auto o to,że nie ma nagłośnienia ''chociaż bose'' ?jakoś byłem wcześniej za bmw.. i teraz gdzieś gorzej się człowiek czuje jak mam kupić reno w dodatku dwudrzwiowe.. wolałbym 4d.. ale kombi nie wchodzi w grę.Najlepiej hatchback.. ale 2.0tce 180 nie ma prawie.. coupe się przewinie raz na jakiś czas.Od megane odpycha mnie nagłośnienie :/ a przyciąga całokształt (silnik 2.0 180km/antykorozja dobra/wygląd coupe) auto jest jak na lekarstwo bezwypadkowych.Za 1.5r szukania bo tyle trwa oglądanie różnych aut (megane dopiero jedna.BMW E60/E90/E92/X3 E83) (AUDI A4 B8/A3 8P) (SEAT LEON II 1P1)

to wszystko albo niskie ceny mimo,że np szukam auta do 40tys np seat 1p1 2.0tdi a ledwo jedna/dwie sztuki za max 31 są i jeszcze cudowane.Dlatego nie skupiam się na jednej marce a biorę pod uwagę alternatywy.Wolałbym napęd na tył jak w e46 było bo zimą i zabawa itp ale niestety auta,które nie gniją to megane potem w miarę e60 się trzyma.Reszta a4 e92 e90 itp to juz widać pod spodem na podłużnicach tu i tam korozję.

Kuzyn kupił sobie kilka lat do tyłu leona 2 (1p1) 2.0tdi 170km bmn na pompowtryskach i tam seryjnie są głośniki w drzwiach 16cm przód i tył i bez wzmacniacza z jakimś radiem za 400zł (vordon) gra to bardzo fajnie i bass jest..dla MNIE OK  

Czy szukać megane 3 w bose? są.. ale przeważnie 1.4tce 130km a ja chce 2.0t 180km.A jak jest 2.0t 180km to znów czarna :) a ja czarnej nie chce.. albo biała/srebrna/niebieska bo czarna się rysuje od samego patrzenia a,że mam lekką nerwicę to nie mogę na coś takiego patrzeć :) a jak jest silnik i kolor taki jak chce to nagłosnienie podstawowe.. byłby ktoś tak dobry i odpowiedział na moje pytania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niko9999 napisał:

2.Czy często zdarza się,że wyją skrzynie  w megane 3?auto ma 230 przebiegu i niby nic nie wyje mówi sprzedający

Pierwsze słyszę o takiej przypadłości.

1 godzinę temu, niko9999 napisał:

8.Megane 3 ma wycieraczki automatyczne czy można samemu decydować czy ma byc automat czy ręcznie klikać?

Można to zmienić programem (ddt4all + elm 327 lub clip), ręcznie nie ma możliwości wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Zawsze warto wymienić olej na Ravenenola MTF-3

Ad3. Za nieduże pieniądze można dokleić pianek i będzie ciszej. MIV chyba lepiej wyciszona.

Ad4. Można szukać od Scenica lub innych modeli Renault

Ad5. Porównywalny. Teraz wszystkie lakiery to wodorozcieńczalne lakiery. Na E60 z przed 2006 będzie mieć lepszy lakier.

Ad6. W MIii chyba były xenony, pytanie czy już nie będą wypalone odbłyśniki bo inaczej H7 lepiej świecą.

Ad8 można samemu decydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szwagier24a napisał:

Ad8 można samemu decydować

W M III? W jaki sposób? Jak masz wycieraczki automatyczne to nie decydujesz o czasie przerwy, można w niewielkim zakresie decydować o wielkości opadów. Można jedynie przełączyć na pracę ciągłą szybszą lub wolniejszą.  Obecność wycieraczek automatycznych wyłączysz tylko programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje za odpowiedzi :) niech ktoś jeszcze o car audio się wypowie + o skrzyniach :) to audio spędza mi sen z powiek :D 

 

a i zapomniałbym.. bo  np w bmw do diagnozy auta były różne programy (najlepszy ISTA+/DIS/INPA) wszystkie darmowe + kabel obd za 150zł i można było wszystko diagnozować itp.

Zaś o renault słyszałem kiedyś,że ciężko ale ile w tym prawdy? da się kupić do renault kabel z neta+ pobrać oprogramowanie jakieś za free czy tam nawet skrakowane i mieć full wersję do diagnozy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powie mi ktoś jeszcze:

1.Audio jeśli zmieniłbym głośniki na przodzie tylko jakie?+tył  i wzmacniacz? i co do radia to seryjne bez wejścia usb i BT podejdzie bez przeróbek takie co ma mp3 i wejście usb/bt ?lepiej takie radio zagra niż seryjne? prosiłbym o odpowiedz na to pytanie :) bo na przodzie poszły by 16stki plus wygłuszenie a co z tyłem? tam też 16ście czy 13stki? 

 

2.Niech ktoś mi powie czy megane 3/4 miały podgrzewane dysze spryskiwaczy na szybę? czemu nie ma tego w standardzie?czy jeśli zaleje dobry płyn zimowy to i tak przydałoby się mieć podgrzewane? to samo pytanie o spryskiwacze szyby przedniej.. w poprzednim aucie miałem ''mgłowe'' czy tu jak zmienię dwie dysze na mgłowe oryginalne RENAULT to będzie to fajnie piskać czy brakuje dużo im do takich co są seryjnie montowane w aucie?

 

3.Diagnoza programami auta.Ktoś pisał,ze te programy darmowe to tylko do diagnozy itp  a żeby robić wszystko potrzebny jest clip.Taki clip widziałem na allegro po około 1400zł.. to do audi/seata/bmw/alfy wystarczył kabel za 130zł i program za free z neta i robiło się wszystko..

 

4.Miał ktos do czynienia może z bmw e90 po lifice sedan 2.0d 184km gdyby porównać to auto do megane III 2.0TCE 180 to dużo megane ustępuje e90?bo miotam się z myślami co kupić czy e90 czy megane.Wizualnie megane w coupe mi się podoba.A w e90 to obawiam się korozji juz zaczynającej a chce auto na minimum 5 lat i kto wie czy nie na dłużej :) 

 

5.Jest jakaś instrukcja serwisowa do megane 3 2.0 180 która pokazuje krok po kroku np jak wymienić to i to w aucie i z jaką siłą nm dokręcić.. bo widziałem jedną ale pisało,że do silników 1.4 i 1.6 a do wyższych nie ma opisu w niej.. 

 

6.To samo ze stroną części.Jest coś takiego gdzie wklepuje vin i pokazuje mi cały schemat auta każda śrubka spinka itp z numerem żeby potem można łatwo zamówić? (takie coś mialem w bmw)

7.Jeszcze odnośnie lusterka fotochrom w środku..wie ktos od jakiego modelu pasuje do megane III? i jeśli mam xenony to mogę mieć juz instalację czy niekoniecznie?

8.Powie mi ktoś bo czytałem na forum ale wszystkiego nie znalazłem.. po zakupie takiej megane.. zmienić olej w silniku+filtry,zmienić olej w skrzyni biegów.Nabić odgrzybić klimatyzację.Zmienić świece + profilaktycznie cewki? koło pasowe na wale i odnośnie rozrządu tam są w megane dwa koła KFZR? bo nie wiem czy z rozrządem trzeba jedno kupić czy dwa? :) i ile taki komplet rozrządu z robotą wychodzi w megane wraz z Kołem KFZR?

9.Czy megane to dobry wybór jeśli człowiek chce auto na lata 5 lub powyżej warunek musi byc dobra antykorozja dlatego trochę bmw mnie odpycha.Jedynie w bmw e60 i x3 e83 trzymają się antykorozyjnie.

10.Wyciszenie :) przeważnie latam tak do 160 w trasie czy w miarę komfortowo będzie się jechać ?

 

PROSIŁBYM O ODPOWIEDZI :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, aniewa napisał:

Interfejs z neta za 50 zł i darmowe oprogramowanie. Robisz wszystko.

Chyba to przeoczyłeś.

31 minut temu, niko9999 napisał:

5.Jest jakaś instrukcja serwisowa do megane 3 2.0 180 która pokazuje krok po kroku np jak wymienić to i to w aucie i z jaką siłą nm dokręcić.. bo widziałem jedną ale pisało,że do silników 1.4 i 1.6 a do wyższych nie ma opisu w niej..

Wszystko znajdziesz w dziale PLIKI

 

32 minuty temu, niko9999 napisał:

8.Powie mi ktoś bo czytałem na forum ale wszystkiego nie znalazłem.. po zakupie takiej megane.. zmienić olej w silniku+filtry,zmienić olej w skrzyni biegów.Nabić odgrzybić klimatyzację.Zmienić świece + profilaktycznie cewki? koło pasowe na wale i odnośnie rozrządu tam są w megane dwa koła KFZR? bo nie wiem czy z rozrządem trzeba jedno kupić czy dwa? :) i ile taki komplet rozrządu z robotą wychodzi w megane wraz z Kołem KFZR?

Zrobisz co zechcesz, kwestia kasy. Jak zechcesz to profilaktycznie powymieniasz wszystko co zechcesz albo będziesz jeździł nie zawracał sobie tym głowy. Postępujesz jak z każdym innym samochodem, megane III nie jest jakimś szczególnym przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam jeszcze pytanie odnośnie wymiany rozrządu w silniku 2.0tce 180km megane taki zestaw:

 

zestawu kompletnego nie chce bo tam dają pompę wody DOLZ najtańsza.Pompę wody wybrać SKF około 170zł czy oe renault 270zł? i jeszcze ważne pytanie.. czy jeśli auto ma przebieg 220tys to należy też wymienić koło wałka rozrządu o takie:
 
i niech mi ktoś powie lepiej samemu kupić to co np wymieniłem i zawieźć do warsztatu na wymianę? czy u mechanika zamówić części? ale znów mechanik to nie wiadomo co i jak zamówi.. ja widzę chociaż swój zestaw cały ori a tam może da mieszany itp
I jaki jest koszt + - wymiany rozrządu w 2.0tce ? chodzi o robociznę i czy do megane musi być jakiś specjalny warsztat samochodowy? bo np trzeba nietypowe blokady itp ?
Aha i prosiłbym bardzo jeszcze o odpowiedz na pytanie  czy napinacz i pasek wielorowkowy musi być oryginalny? chodzi mi o ten od alternatora bo to tez przy rozrządzie pasuje wymienić? bo widziałem w necie po ori numerze zestaw napinacz i pasek oe renault około 280zł.Czy kupić normalnie pasek np contitech około 60zł + napinacz ina około 150zł? chodzi głównie o to czy nie będzie jakiś pisków dziwnych.. bo np w bmw jak się kupiło pasek wielorowkowy zamiennik to przy rozruchu był pisk i przy gaszeniu też bo on nie posiadał fabrycznie takiego ''meszka'' dopiero oe bmw mimo,ze tej samej marki contitech to posiadał na sobie taki meszek zapobiegający piszczeniu,dlatego pytam bo nie wiem jak w reno jest :D z góry dzieki za odpowiedzi :)
 
Dodaj do posta
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yC/r/a6OjkIIE-R0.png
 
 
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yy/r/uywzfiZad5N.png
 
 
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yX/r/j0Jp-GpONWx.png
 
Nie można tego połączyć z zawartością dodaną już do posta.
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yz/r/JlS35MWIk0L.png
 
Nie można tego połączyć z zawartością dodaną już do posta.
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yk/r/yMDS19UDsWe.png
 
 
Zapisz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, niko9999 napisał:

niech mi ktoś powie lepiej samemu kupić to co np wymieniłem i zawieźć do warsztatu na wymianę?

czy u mechanika zamówić części?

Zamówić usługę i części u mechanika;

   - wg; specyfikacji Twojej,

   - aby mieć gwarancje na usługi,

12 godzin temu, niko9999 napisał:

czy jeśli auto ma przebieg 220tys to należy też wymienić koło wałka rozrządu o takie:

Należy wymienić koło wałka rozrządu;

  - koło dobrać po VIN,

12 godzin temu, niko9999 napisał:

czy do megane musi być jakiś specjalny warsztat samochodowy? bo np trzeba nietypowe blokady itp ?

Warto wybrać mechanika;

   - specjalizującego się w reno, aby miało to ręce i nogi,

   - ilość miejsca w przestrzeni silnika - jest bardzo mała,

Warto stosować oryginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze dopytam o:

 

termostat do megane 3 2.0tce 180km.Oryginał (około 180zł lecz ich nie ma) czy Vernet 60zł? i temperatura 83 czy 89? Czy vernet działa poprawnie tzn trzyma temperaturę itp ? bo nie widzę nigdzie do dostania oe termostatu o numerze 8200772990 wszędzie jest niedostępny..
Niech ktoś powie bo na forum  ktoś pisał,że 83 jest fabryczny do 2.0t a 89 do 1.6 bez turbo i do turbo powinien być mniejszy czy 83 bo turbo jest chłodzone cieczą i im niższa temperatura tym lepiej. Wypowie się ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @niko9999 to jest temat o zakupie auta a zadajesz pytania jakbyś już to auto posiadał. O problemach technicznych są odpowiednie działy i tam należy zadawać pytania i szukać wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!