Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka wspomagania kierownicy.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ok półtora roku temu na komputerze pokładowym pojawił mi się błąd "usterka wspomagania" jednak wspomaganie normalnie działało i po ok 20sek jazdy błąd samoczynnie znikał. Po jakimś czasie całkiem wspomaganie siadło i błąd "awaria wspomagania" ze stopem. I oddałem cale auto na warsztat do poznania na naprawę. Zregenerowali i Wszystko było ok i hulało. Jednak po ok pół roku znowu zaczął wyskakiwać błąd "usterka wspomagania"(wspomaganie normalnie było) i po chwili błąd znikał i wszystko było ok. I po ok 3 miesiącach od wyskoczenia błędu znowu wyskoczyła „awaria wspomagania" i brak wspomagania. Rozebrałem sam wspomaganie i wysłałem na reklamacje. Jednak warsztat dzwoni i mówi, że wszystko jest ok i wspomaganie pod obciążeniem normalnie działa i jest sprawne. Odesłali, ja zamontowałem(nic nie naprawiając ani nic nie ruszając) i było wszystko ok. pojeździłem z pół roku i znowu zaczął wyskakiwać błąd "usterka wspomagania" (wspomaganie było) i za chwilę błąd znikał. Ale teraz znowu siadło wszystko na amen i brak wspomagania. Wiecie co to może być? Jakiś inny błąd blokuje wspomaganie? Czy samo się jakoś blokuje i dopiero na testach się odblokowuje? Czy jeszcze całkiem coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Usterka wspomagania kierownicy.

Ostatnio byłem przy aucie i chciałem trochę podłubać. I stało się tak: rozkręciłem osłony pod kierownicą, odpialem światła przeciwmgłowe oraz kontrolę trakcji, wypialem poduszkę(oczywiście odłączając wcześniej akume). Następnie chciałem odkręcić kolumnę kierownicza ale musiałem przekręcić kierownicę na wprost, podłączyłem akume, włączyłem zapłon i wspomaganie kierownicy normalnie zadziałało. Potem wyłączyłem zapłon i nic nie ruszając włączyłem i już brak wspomagania. Czytałem błędy i mam takie jak na obrazku. Podczas dłubania wspomaganie jeszcze dwa razy udało się uruchomić jednak po skręceniu wszystkiego już nie ma. Nie mam siły i pojęcia co to 😞

Screenshot_2023-08-15-14-28-30-868_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2023-08-15-14-27-21-686_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2023-08-15-14-22-25-478_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!