Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala na benzynie


Rekomendowane odpowiedzi

Megane 3 1.6 16v 110KM benzyna i LPG.

Zgaszone pod sklepem i po 5 min już nie odpala na benzynie. W trybie awaryjnym na LPG odpala i jedzie bez problemu. 

Zakręcałem gaz na butli i wypaliłem resztki do końca i bez zmian, tylko kręci rozrusznik jakby bez paliwa. Słychać pompę paliwa po włożeniu karty. Ponad połowa baku paliwa (dolewałem dodatkowo 5 litrów, gdyby pływak się zaciął). Ściągałem przyłącze z pompy i podpiąłem wężyk żeby sprawdzić czy pompuje i coś tam leci, pytanie czy z dobrym ciśnieniem ? Wydaje mi się że coś słabo.

Nie mam manometru żeby sprawdzić ciśnienie pompy.

Wyskakuje jeden błąd po odczycie OBD

P0313(FD) [0x0313FD] Archiwum (nieaktywne)

Misfire detected - low fuel level

Załączam film z pracy pompy, czy da się wizualnie ocenić czy ciśnienie ok ? 

https://youtube.com/shorts/HMNYqvxpnT4?feature=share

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo słabego ciśnienia powinien palić, to nie Cr, że ciśnienie jest aż tak istotne podczas uruchamiania

Przy takim wydatku jak na filmie ma palić, tu coś innego uniemożliwia rozruch

Edytowane przez milejow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: podejrzenia były słuszne. Wymieniłem pompę paliwa na nową i pali od pierwszego. Jeszcze nie rozbierałem do końca starej, ale prawdopodobnie winny był regulator ciśnienia przy pompie. Jedna z uszczelek w zasadzie rozpadła się w palcach. Będę miał na podmianke w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układach benzynowych sterownik silnika nie mierzy ciśnienia paliwa, zakłada, że wynosi cały czas 3,5 bara. Sterownik dla takiego właśnie ciśnienia ustala czas otwarcia wtryskiwacza, czyli decyduje o dawce paliwa. Przy niższym ciśnieniu dawka paliwa może być niewystarczająca dla odpalenia silnika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jabrze napisał:

Wstawiłeś filmik. Wystarczyło wężyk zarkać palem. Dobrej pompy się nie zatka - zawsze pryśnie.

Na filmie tego nie ma, ale zatykałem palcem wężyk. Bez problemu mogłem trzymać wężyk tak, że nic nie leciało. Po puszczeniu było tylko słychać delikatne "syknięcie". Przez to też upierałem się przy tym, że problem leży po stronie pompy. Niestety nie miałem porównania z prawidłową pracą , stąd pytanie tutaj. Chociaż na innych grupach miałem parę komentarzy że "pompa jest ok, benzyna leci"

 

Dzięki za wszystkie sugestie do rozwiązania problemu. 

Edytowane przez riot.sdc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!