Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hak. Wymiana gniazda 7 pin na 13 pin. Montaż modułu świateł do haka.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

W mojej Megane 3 ph1 Grandtour z 2009 roku jest zamontowany hak z gniazdem 7pin. Z tego co czytam, to nie jest one w pełni zgodne z polskimi przepisami (chodzi np. o brak światła cofania w bagażniku rowerowym) i noszę się z zamiarem wymiany tego gniazda na 13 pinowe. Widziałem, że montuje się je wraz z modułem świateł przyczepy. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat? Bo myślałem nad samodzielnym podjęciem tematu, tylko boję się czy podołam. I co kupić w związku z tym? Na allegro znalazłem taki zestaw: https://allegro.pl/oferta/wiazka-modul-13pin-do-hak-hol-renault-megane3-iii-11513138671 Czy będzie dobry? Będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc 🙏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od schylenia się i popatrzenie dokładnie na gniazdo  :) 

Czasami wystarczy zerknąć lub odkręcić i zobaczyć czy przewody są ten tego ten przy samej dupie, czy może ktoś myślący je zostawił i zabezpieczył.

Oczywiście jeśli wiązka była na 13 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością i zajrzę pod spód od dupy strony :) i wszędzie gdzie się tylko da, by zgromadzić jak najwięcej informacji. Ciekawostką jest to, że auto jest z Niemiec, a na zardzewiałej tabliczce haka doczytałem się polskiego producenta auto-hak. Jakoś w takie szczęście, że gniazdo 7pin a wiązka 13pin, to ciężko mi uwierzyć. Ale może się zaskoczę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 14:58, pritchard napisał:

Ciekawostką jest to, że auto jest z Niemiec, a na zardzewiałej tabliczce haka doczytałem się polskiego producenta auto-hak.

Nic w tym dziwnego. 

W PL taniej a po drugie, mało ludzi z PL mieszka lub tam pracuje  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 07:46, Prezes napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Bardziej byłem pozytywnie zaskoczony tym, że polska firma ma rynek zbytu na zachodzie <ok> Widziałem też filmik na YT, gdzie jakiś Francuz amator robił instruktaż instalacji haka na zestawie autohak z Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!