Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świece zapłonowe 1.6 Sce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będę wymieniał w najbliższym czasie świece zapłonowe i mam pytanie odnośnie wartości momentów dokręcania kolektora ssącego i przepustnicy. Może ktoś posiada takie informacje, ewentualnie podpowie jak można wejść w posiadanie takiej wiedzy. Jednocześnie bardzo proszę o nie wykazywanie zdziwienia tym, że mam zamiar dokręcać z odpowiednim momentem  a nie na oko. Ja robię inaczej, Renóweczki to lubią, wiem co mówię, miałem już kilka. I jeszcze dodam, tak mam odpowiednie narzędzia, klucz dynanometryczny jest regularnie legalizowany i posiada aktualny certyfikat.

Edytowane przez gizewo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku (25 i 27). I słusznie, jak masz z przeproszeniem tzw. drewniane ręce, to jak najbardziej wspomagać się dynamometrem. Ja majsterkuje od dziecka, to już mam na tyle czucia, ze nie używam do niczego. No, prawie do niczego, bo jak kupiłem karbonowy rower za worek dolarów, to dwa razy sztycę nim przykręcałem, ale teraz już go nie używam :)

TCD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Szczerze, myślałem, że będą mniejsze wartości przy kolektorze, może lekko wyższe niż przy przepustnicy. Tak zrobię, 5 dolnych na 27, dwie od góry na 25 i przepustnicę na 10, no i świece na 24. Ja też majsterkuję od małego, nawet jestem po szkole samochodowej, nie pracuję w zawodzie, ale jestem związany z motoryzacją. Od Z tego powodu, że nie kręcę śrubek po 8h, nigdy nie mam pewności, czy dobrze dokręcam. Już od bardzo dawna delikatne i newralgiczne punkty dokręcam dynanometrem. Jeszcze raz dzięki.

 

W dniu 7.09.2023 o 08:17, omega napisał:

 

A czy możesz jeszcze podrzucić moment dokręcania świec? Chciałbym się upewnić, czy dokręcać tak jak do tej pory 25-25Nm, we wszystkich autach, w których wymieniałem. Na dniach będę się zabierał. Dzisiaj dojdą uszczelki kolektora i przepustnicy oraz świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!