Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana uszczelki odmy i cewek i termostat - 2.0tce 180km F4R


niko9999

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wymieniał uszczelkę odmy i tutaj mam pytanie bo w serwisówce pisze tak po przetłumaczeniu w translatorze:

''Przechyl zbiornik oleju w stronę przodu silnika.
a Nałóż warstwę KLEJU ŻYWICZNEGO (patrz Pojazd:
Części i składniki do naprawy) (04B,
Materiały eksploatacyjne - Produkty) do tylnej części
wspólna twarz''

i drugie

''Trzymaj dekanter oleju podniesiony.
a Nałóż warstwę KLEJU ŻYWICZNEGO (patrz Pojazd:
Części i składniki do naprawy) (04B,
Materiały eksploatacyjne - Produkty) do przedniej części
wspólna twarz'

pomimo uszczelki jeszcze trzeba dawać jakiś klei na nią? wie ktoś może?  

i jeszcze jedno pewnie banalne pytanie ale zadam :) w serwisówce pisze, ze przed montażem cewek należy posmarować

''Nałóż kroplę smaru FLUOSTAR 2L (patrz Pojazd:
Części i składniki do naprawy)
(04B, Materiały eksploatacyjne - Produkty) Średnica 2 mm przy
(4) na wewnętrznym obwodzie nasadek wysokiego napięcia
na czterech cewkach''   jaki odpowiednik tego fluostar można zastosować wie ktoś może? albo może nie trzeba niczym tam smarować?

i ostatnie trzecie pytanie

wie ktoś z jakim momentem należy dokręcić termostat w silniku f4r a dokładnie jego obudowę (trzy śruby) ? bo w serwisówce dla f4r nie jest podane ale dla silnika o kodzie H4J i M4R podane jest 17nm chodzi o te śruby trzy gdzie napisałem termostat i niech mi ktos powie jeszcze bo do układu chłodzenia f4r wchodzi 6.5l książkowo.Ile spuszczę płynu gdy odkręcę spust od chłodnicy na dole? jest jeszcze jakiś dodatkowy korek bloku gdzie więcej można zlać płynu?

i od razu dopytam o odpowietrzenie niech mi ktoś powie bo w książce pisało, że na otwartym zbiorniczku zwiększyć obroty do 2500tys i utrzymać przez jakiś czas.. ale czy wtedy gdy się odkręci korek i doda gazu nie wywali płynu mi? bo np. w bmw tak było, że po odkręceniu korka i dodaniu gazu rozchlapało pod maską.  

f4r.jpg

e.jpg

ter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Wymiana uszczelki odmy i cewek i termostat - 2.0tce 180km F4R

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!