Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej syntetyczny QUALITIUM PROTEC 5W30 do Renault


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem na allegro oferty z olejem , który spełnia normy Renault RN0710 , bo akurat moja Megane 3 dci wymaga takiego oleju.

I znalazłem (dla mnie nowy ) olej syntetyczny QUALITIUM PROTEC 5W30 . Urzekła mnie jego cena , juz za ~80 zł jest bańka 5 litrów.

Wg. danych na opakowaniu spełnia normę RN0710 , więc można by go używać do silnika dci 

Czy ktoś już próbował zalewać ten olej do silnika? Jakie są opinie o tym oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie to zaciekawiło... Wygląda że firma "produkuje" oleje na zasadzie recyklingu bądź mieszania różnych nabytków bo pod Radomiem rafinerii nie ma. A jak lookniesz na Google map to widać jedną dużą hale. Jest sporo różnych fotek ale ich instalacji produkcyjnych na fotkach jakoś nie znalazłem. Na Alle mają 12,6 tys komentarzy z dość wysoką średnią więc opinie sobie tam poczytaj. Trudno raczej wytrollować taką liczbę komentarzy szczególnie na Alle. Więc jeżeli chcesz to spróbuj to zalać i koniecznie podziel się informacją na forum :-)

Do starszego auta bym to wlał ale do mojej M IV to najszybciej tak za 5-7 lat jak już będę miał inne auto 😉

 

Edytowane przez Pepone
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepone,

 

Faktycznie ta firma to w szczerym polu ma siedzibę. Troszkę dziwne.

Zaskakująca jest ich oferta , mają nawet olej 0W20, który jest stosowany w najnowszych silnikach VW.

A na ich stronie nie znalazłem certyfikatów zgodności tych olejów, to mnie troszkę niepokoi.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję taki kanał R2D na YT gdzie gość robi testy olejów. Ma swoją metodykę i robi to dość.jednolicie.i konsekwentnie. Looknij może ktoś tam podesłał takie cudo. Ja zajrzę w miarę czasu jak znajdę dam znać. 

To, że firma wygląda jak wygląda nie musi stanowić, ale dlatego właśnie firmy starają się budować i pielęgnować swoją markę żebyś widząc logo nie kombinował tylko kupował w ciemno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!