Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierunkowskazy działają w trybie przyspieszonym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Mam problem z kierunkowskazami w M3 a mianowicie z dnia na dzień zaczęły działać w trybie przyspieszonym prawa jak i lewa strona. Dwa razy normalnie mruga i przyspieszają. Żarówki wymienione wszystkie, styki czyściutkie awaryjne działają normalnie. Chciałem znaleźć przekaźniki kierunkowskazów ale oczywiście nie znalazłem. Nie może być normalnie na wierzchu tylko pewnie gdzieś ukryty lub zespolony. Stan umysłu... Jeśli ma ktoś pomysł to będe mega wdzięczny jak ugryźć ten temat...

Screenshot_20231214_195538_075635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że moduł haka widzi podłączoną przyczepkę a nie rejestruje zwiększonego obciążenia żarówkami kierunkowskazów. Stąd to szybsze miganie oznaczające usterkę kierunkowskazów przyczepki 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jest jakiś pomysł?! Zapisałem dzisiaj kontaktem po stykach w gnieździe haka niby było gniazdo mokre w środku hmm. Co mi proponujesz zrobić? Jak zacząć temat ?

Tylko pytanie czemu awaryjne dzialają normalnie w takim razie ?!😏

Odłączyć moduł od lampy samochodu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lagunie w gnieździe gniazda mam włącznik, którego rozłącza wtyczka przyczepki. Kiedyś po zimie chwilowo przestały działać tylne czujniki parkowania. Kierunkowskazy delikatnie przyśpieszyły. Usterka sama zginęła i się pojawiała. Skończyło się demontażem w celu wyczyszczenia. Więcej się nie powtórzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, roni.tl86 napisał:

Odłączyć moduł od lampy samochodu ? 

Jeżeli w gnieździe przy haku nie ma brudu lub zwarć to pozostaje odłączenie modułu haka. Jeżeli pomoże to będziesz znał przyczyną.

10 godzin temu, roni.tl86 napisał:

Chciałem znaleźć przekaźniki kierunkowskazów ale oczywiście nie znalazłem

Jest elementem elektroniki modułu UCH w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dziękuje Ci mega za pomoc 💪 dam znać jak to wyszło 😉

 

Witam Cię ponownie.

Niestety na ile mi czas pozwolił to odłączyłem wtyczki od dwóch modułów które mam w samochodzie zaznaczone na zdjęciu nic nie pomogło. Ale nie wiem czy nie powinienem odpiąć po prostu kostek które idą do lamp tylnych ? Czy odpięcie modułów wystarczy żeby rozwiązać problem hmm? Nie mam pojęcia w czym jest problem 😏

IMG_20231216_132209.jpg

IMG_20231216_122705.jpg

IMG_20231216_122707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 13:23, roni.tl86 napisał(a):

Ale nie wiem czy nie powinienem odpiąć poprostu kostek które idą do lamp tylnich ?

Tak bym zrobił by całkowicie wykluczyć problem z instalacją haka. Możesz dla próby podpiąć przyczepkę i sprawdzić, jak się zachowają kierunkowskazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!