Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, dużo jest o olejach a mało o filtrach oleju, więc postanowiłem założyć ten wątek.

Czeka mnie wymiana oleju w mojej Megane III PH2 1.6 16v 110km K4M 858 i zaczynam szukać info o filtrach a im więcej czytam tym większe przemyślenia mam a zdaje się, że to tylko prosty filtr za kilka zł i tyle.
W poprzednich samochodach stosowałem filtry KNECHT, były delikatnie droższe ale w ręku sprawiały, że są wyższej jakości jak np. MANN.

Przykład wkładu z mojego poprzedniego BMW - Mann po 3-4tyś (lubiłem sobie wymienić sam filtr w połowie życia oleju) już się skręcał a Knecht do końca wymiany był prosty także filtr filtrowi nie równy.

Ogólnie org filtr jest trochę śmiesznie mały jak na ilość oleju w układzie i zalecany interwały wymiany - wg mnie oczywiście ale mądrzejszy od inż. Renault nie jestem. 

Wg Catcar.info widnieją dwa numery dla filtra:

RENAULT 77 00 274 177 lub RENAULT 8200768913   (Filtron OC 643/3 lub KNECHT OC467 lub PURFLUX LS932)
RENAULT 86 71 002 274 (Filtron OC 643/4 lub PURFLUX LS933)

Pierwszy pomysł to oczywiście był KNECHT, potem org RENAULT ale, że to i tak Purflux to PURFLUX.
Filtron podobno też spoko ale z Polskiej produkcji a nie z napisem, że wyprodukowany dla Filtrona. Knecht też niby made in china już chociaż ostatnio kupiłem filtr powietrza MAHLE LX1748 i wyglądał wzorowo;     btw - MEYLE to inna firma jak KNECHT/MAHLE

Ogólnie teoretycznie wychodzi ze np. do 1.6 16v będą pasować filtry od 1.5DCi i 2.0Tce - gwint/średnica uszczelki/średnica zew są identyczne wg katalogu za to wysokość jest większa więc można sądzić, że powierzchnia filtracyjna również.

Czy można bezkarnie tako szachować się filtrami ? nie wiem ale chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat. Potraktujcie ten temat jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w Megane 3, ale jeszcze do niedawna miałem Megane 2 z tym samym silnikiem, K4M. Po VIN również wychodziły 2 filtry, jeden niższy, a drugi wyższy. Zawsze miałem zamontowany ten niższy i raz sklep sprzedał mi wyższy, a ja tego nie zauważyłem. Kapnąłem się dopiero po wywaleniu starego filtra, gdy okazało się, że tego wyższego nie da się wkręcić, bo zwyczajnie jest za mało miejsca na niego. Zastanawiałem się wtedy, czemu w takim razie katalogi go pokazują, ale nie drążyłem tematu. W każdym bądź razie ostrzegam, że być może w Megane 3 jest ta sama historia i wyższego zwyczajnie tam nie wsadzisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na O filtrach oleju - 1.6 16v 110km K4M 858

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!