Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Halogen


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zagadkowa sprawa mi się przytrafiła.

 

Znikł mi lewy halogen przeciwmgielny :roll: Rano nie rzuciło mi się to specjalnie w oko, dopiero jak zajechałem do mechanika zauważyłem że zamiast halogena wystaje dość mocno wyciągnięty kabel :-? Teraz nie wiem czy odpadł sam (wyrwany uchwyt) czy ktoś bezczelnie mi go zakosił (samochód stoi przed blokiem), bo w sumie jeśli odpadłby sam to chyba coś poczułbym chociażby przejeżdżając po nim, ale z drugiej strony to jeśli odpadłby sam to czy zostałby po nim sam ogołocony kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, ja tak na autostradzie w Niemczech straciłem lewy przedni kierunek. Na 100% nikt go nie ukradł bo było to w czasie jazdy. (kilka tąpnięć na składaniu płyt jezdni na wiadukcie) Tak jak u Ciebie zostały tylko urwane i obrane z izolacji dwa druciki. Wypadł i też nawet nie wiem dokładnie kiedy, nie przejechałem po nim. Dopiero przy zmianie pasa ruchu zauważyłem, że przerywacz szybciej pracuje, co oznaczało brak (przepalenie) jednej z żarówek.

Niestety okazało się, że brak.

Tu fotki z instalacji zastępczego kierunkowskazu: http://megane.com.pl/album_personal.php?user_id=2372 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien ale mi wsiąkł halogen a nie kierunek ;-) kierunek może gdzieś na bok polecieć, halogen raczej już nie, chociaż nie będę się kłócił :-P

Teraz wygląda to tak:

dsc00029zmierozmiaryfm1.th.jpg

 

Jeszcze jedno. Czy mam jakoś zabezpieczyć ten kabel, np. owinąć go jakąś taśmą izolacyjną do czasu zakupu nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział że komuś był bardziej potrzebny i zabrał z wtyczką bo ją też trudno dostać. Koszt halogenu od 50 do 100wki + kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, zapytaj tu: 698 071 071 jest to sklep w Gliwicach, prowadzi także sprzedaż wysyłkową. Gościu handluje przede wszystkim elementami oświetlenia. Także na Allegro, tam go znalazłem. Komplet kierunków, zamienników DEPO kupiłem u niego za 46zł (2 szt) Brakującą połówkę złączki kupiłem na szrocie za 5 zł. Może tobie też uda się taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!