Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu nie działają mi tylne szyby w megane 2 ph 1. Najpierw padła jedna, jakieś 2 tygodnie później druga. Bezpiecznik w kabinie pod kolumna od szyb jest w porządku - jakby się przepalił to za pewne od razu padły by dwie szybki, a nie jedna. Moduły zmienione na nowe oraz kostki idące do modułów szyb w drzwiach przelutowane na nowe i dalej nic, szyby są martwe. Podejrzewam, że gdyby silniczki padły to szyby zaczęły by się podnosić czy opuszczać powoli czy z oporem a one padły bez ostrzeżenia z dnia na dzień martwe. Jakieś podpowiedzi gdzie szukać dalej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziala i swieci. Przyciski od sterowania szybami na panelu kierowcy sztuk 4 nie świecą. Ale szyba pasazera z przodu i kierowcy opuszczają się i podnoszą (kierowcy wolniej i tak ospale). Jeszcze jeszcze jakiś sterownik od szyb oprócz tych w drzwiach czy mogła paść jakąś kostka lub coś w tym rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybami ogólnie zawiaduje UCH przy pomocy modułów na silnikach.

Szyby z tyłu nie działają z przycisków drzwi kierowcy i z tych na tylnych drzwiach? Zasilanie na modułach szyb sprawdziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matizek wspólnym mianownikiem dla obu tylnych szyb jest złącze pod fotelem kierowcy. Pin numer 1 z czerwonym kabelkiem daje zasilanie z bezpiecznika. Jeżeli masz napięcie 12 V na silnikach to jest przejście na tym złączu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne szyby są martwe z przełączników na drzwiach jak i panelu kierowcy, zasilania nie sprawdzałem bo nie mam jeszcze dostępu do miernika. A co do tego zlacza pod fotelem kierowcy to trzeba podsniesc cala wykładzinę pod fotelem czy wystarczy demontaz fotela? Czy te zlacze które rozdziela się na tylne drzwi czesto pada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Wszystkie szyby sprawdziłem żarówka i do przednich dochodzi prąd i dzialaja tyl martwy w dalszym ciągu. Co teraz sprawdzać? Z tego co słyszałem jest jeszcze bezpiecznik pod maską od szyb ale nie do końca jestem pewien czy tak jest. Sprawdzic kostkę pod fotelem kierowcy? Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do domu sprawdzę kostkę pod fotelem. Mam też problem z szyba kierowcy więc zamówiłem nowy sterownik + kostkę, którą przelutowalem. Sterownik jest zupełnie inny i nie wiem co to i z czego znalazło się w tym aucie. Jakąś podowiedz ewentualnie jakiego sterownika szukać czy może całkiem wymienic silniczek ?

Taki o to silnik i sterownik mam w drzwiach kierowcy, co to takiego ? Zamówiony sterownik do meganki nie pasuje i wygląda inaczej..

20240420_234233.jpg

 

Witam ponownie. Znalazłem ostatnio trochę czasu, żeby zająć się kostka pod fotelem kierowcy w związku z tylnymi szybami. Wyjąłem fotel i mam taki oto widok:

 

received_439976775344988.jpeg  received_990642382639708.jpeg  received_926736842564770.jpeg  received_292867650579211.jpeg

Usuwać całkiem kostkę czy litować tylko uszkodzone przewody? Jest gdzieś jakiś schemat odnośnie przewodów?

Edytowane przez matizek
Blad w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matizek napisał(a):

Jest gdzieś jakiś schemat odnośnie przewodów?

Schematy są w dziale PLIKI. Ta kostka występuje w kilkunastu konfiguracjach, ja bym lutował kabel do kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szara kostka wywalona - 14 połączeń przewodów polutowane, a szyby dalej martwe. Kończą mi się pomysły.. Z panelu kierowcy i panelu przy danych drzwiach szyby dalej się nie opuszczają. Podmieniłem przyciski z tylu z lewej na prawa i to samo. Gdzie szukać dalej? Przełączniki z tylu mają podswietlenie a na panelu kierowcy podswietlenie ma tylko blokada tylnych drzwi.

20240428_020254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!