Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.3TCe 140KM Stage 1


szafir51

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Robił już ktoś z was chipa w 1.3 TCe 140KM? Od kwietnia można już modyfikować ECU Autotunerem. Kivi na kanale Jagodowego robił 1.3TCe 140KM na 166KM, ciekawe czy to wszystko co można wyciągnąć z tego silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softem możesz wyciągnąć dowolną moc? 300KM? 500KM? 1000KM? Bez zmiany turbo, IC, wydechu, dolotu, wtrysków, pompy paliwa i innych rzeczy?

 

Chyba, że nie zrozumiałeś mojego pytania, wydaje mi się że wynikało z niego jasno - chodzi mi o Stage 1 czyli zmianę softu w ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co konkretnie ci chodzi? Piszesz jakieś ogólniki, nie na temat, zero konkretów. Czego niby nie zrozumiałem? Rozmawiałem z Kivim, chciałbym poznać opinie innych użytkowników M4, którzy robili moda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc co ci Kivi odpowiedział? Mówił tez o tym na filmie. Skoro chcesz konkrety to sytuacja wygląda tak (nie wiem czy Kivi to powiedział). Stage 1 jest przygotowany przez każdą firmę jako gotowiec do wgrania do auta. Po prostu to jest program, który mając założenia pierwotne zmienia coś tam w sofcie ( w benzynie jest to z reguły trochę wyprzedzenia zapłonu, trochę dodatkowego doładowania). Koniec. Nikt się nie egzaltuje tym, że użytkownik chce coś bardziej wyciągnąć, to tylko kreski na wykresie dyno. Ten program ma być bezpieczny dla silnika. Chcesz ugrać coś więcej to już zupełnie inna zabawa niż stage 1. I nie wiem jak Kivi ale ja nigdy nie zgadzałem się na jakieś indywidualne zmiany bo ktoś chce mieć czegoś więcej niż kolega. Tak, też to robiłem a Kiviego znam z dawnych sportu samochodowego. On na tym filmie zdaje się mówił o małym turbo, bezpośrednim wtrysku itd itp. Wolisz jakieś forumowe opinie od opinii fachowca (KIvi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2024 o 17:25, carsik napisał(a):

Wolisz jakieś forumowe opinie od opinii fachowca (KIvi)?

Póki co doświadczenia Kiviego z 1.3TCe równa się jedno auto. Chciałem poznać opinię może drugiej, może trzeciej osoby, która coś takiego robiła. Obecnie wielu tunerów robi już 1.3TCe więc miałem nadzieję, że pojawiły się już auta po sofcie.

 

Tak, wiem o czym piszesz, że wgrywa gotowca. Tylko teraz taka kwestia się pojawia. Silniki 1.3TCe o mocach 115, 140 i 160KM to te same silniki. Z tym samym osprzętem  turbo, IC, sprzęgło itp. Sprawdzałem po numerach seryjnych. Różnią się softem. Jest ktoś, kto wgrywał do wersji 140KM soft od wersji 160KM. I teraz pytanie - wersja 140KM poszła u Kiviego na 166KM. Czy wersja 160KM pójdzie tak samo, czy jednak będzie więcej? 

Tu np. są różne moce dla wersji 140 i 160 KM

https://www.br-performance.be/en-be/chiptuning/1-cars/45-renault/2547-megane/7584-megane-4-ph1-2015-2021/10103-1-3-tce/

https://www.br-performance.be/en-be/chiptuning/1-cars/45-renault/2547-megane/7584-megane-4-ph1-2015-2021/10104-1-3-tce/

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 6 :!: - Prezes

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!