Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne odpalanie megane II


Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy na formu także za wszelkie błędy z góry przepraszam. posidam megane II 1,4 16 v 2004 i następujący problem: po włożeniu karty do czytnika i wlączeniu samego przycisku start/stop zaplon nie odpala sie tzn nie zapalają sie żadne kontrolki stanu samochodu - działa jedynie radio oraz wyświatlacz informujący co zrobić aby uruchomić samochód - slychac także cichy stukot wydobywający sie spod deski rozdzielczej, natomiast po wcisnieciu sprzegla i nacisnieciu przycisku start/stop samochód normalnie odpala i wszystko juz dziala normalnie. niby wszystko ok ale tak chyba nie powinno byc. jak moze być tego przyczyna ??? dzieki za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyrazilem ale chodzi mi bardziej o fakt iż nie moge włączyś samego zasilania i komputera bez uruchomienia silnika - np. przy samym nacisieciu przycisku start powinny się na chwilę zaświecić kontrolki abs, akumulator itp a tak sie nie dzieje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że nie ma takiej opcji, nie słyszałem, żeby po naciśnięciu samego STARTu zapalił się akumulator, jeżeli chcę podnieść szyby a otworzyłem drzwi od kierowcy to też już ich nie podniosę i muszę odpalić silnik, ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, ten typ tak nie ma. Wciśnięcie sprzęgła + Start, odpala silnik. Wciśnięcie hamulca + Start, włącza zasilanie. Tak jest u mnie bez wkładania karty do czytnika. Można też włozyć kartę i nie naciskając niczego przytrzymać kilka sekund Start. Zasilanie też się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj akumulator

 

Bardzo dobra rada. Szkoda, że nie na temat.

 

dysek - wszystko u Ciebie działa OK. To że auto nie odpala od samego przycisku START, to właśnie zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem. Kontrolki, też nie świecą przez chwilę po takim wciśnięciu. Sposób odpalenia silnika lub włączenia zasilania, podaje włąśnie wyswietlacz komputera, gdy wykryje kartę we wnętrzu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie sprzęgła + Start, odpala silnik. Wciśnięcie hamulca + Start, włącza zasilanie.
sprawdziłem, faktycznie jest tak jak napisałeś, wszystko jest ok, dzięki ;-)

 

Czyli temat zamykamy w razie gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości to zwrot do administracji forum z prośbą o otwarcie, proszę słać. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!