Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy spotkaliście się z taką przypadłością, ale u mnie przy naciśnięciu "-" raz na jakiś czas występuje błąd (pojawia się on tylko przy naciskaniu minusa, lecz nie za każdym razem, średnio co 20-30 naciśnięć) w tym momencie znika zapamiętana prędkość na tempomacie i na ułamek sekundy pojawia się napis "FAULT", dodam że po naciśnięciu + bądź - tempomat przyjmuje ponownie daną prędkość i wszystko jest OK. Nie jest to może tragiczny błąd ale lekko irytuje.

 

Spotkaliście się z takim błędem, macie pomysł jak tego się pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś wada w przycisku bo jak nacisnę delikatnie to błąd wyskakuje prawie za każdym razem, natomiast jak naduszę go dosyc mocno nigdy nie pojawia się błąd, macie pomysł co może być nie tak z tym przyciskiem, jutro go rozbiorę i może coś zauważę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Sytuacja mnie zmusila i zakupilem tasme pod tempomat . Przy zakladaniu zobaczylem wiszącą luzem zółta kostke. Wpialem ja w nowego "pajaka" . Przyciski na kierownicy od tempomatu mam lecz niestety sa uciete kabelki. Powiedzi mi jak je połączyc i gdzie wpiac ? W kostke z kabelkami czerwonym i czarnym ?

18032010129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz tą żółtą kostkę co miałeś odłączoną pod pająka, następnie kabelki od przycisków łączysz z czarnym i czerwonym kabelkiem które idą z pająka do czarnej kostki (na Twoim zdjęciu jest to druga kostka od góry) i instalację masz prawie gotową.

 

Następnie podłączasz przycisk włączający tempomat/ogranicznik koło regulacji świateł (pisałeś że masz tam wolną kostkę taka białą):

r2.jpg

t_wlacznik_658.jpg

 

Włączasz na CLIPie tempomat/ogranicznik w opcjach zegarów i GOTOWE

 

pawlos18, nawiasem mówiąc jesteś ŚMIERDZĄCY LEŃ, pisałem Ci w poprzednim Twoim wątku abyś przeczytał ten temat, a na pewno tego nie zrobiłeś bo masz tu wszystko pięknie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry rav85 sie mylisz <czerwona> czytalem mniej wiecej ten temat. Chodzi mi dokladnie o to jak podaczyc kabeli od przyciskow z tak kostka czerwono czarna . Od kazdego przycisku na kier. wychodza 2 przewody : zielony i bialy czyli 4 od dwoch przyciskow. Niestety ja mam je obciete i nie mam tej malej wtyczki czarnej wiec nie wiem jak je podlaczyc. 2 zielone do czerwonego a 2 biale do czarnego czy jak ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone z obu przycisków łączysz razem i podpinasz pod czarny w tej kostce co mówiłem, następnie białe (czy tam szare bo ja takie miałem) również z obu przycisków łączysz razem i zlutowujesz z czerwonym

 

PS

Nie ma znaczenia czy szare połączysz z czarnym czy czerwonym i analogicznie z zielonymi kabelkami tak samo, w takiej i takiej konfiguracji działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Wczoraj dokonałem montażu TEMPOMATU - potrzebna jest mi jedynie aktywacja.

Gdzie mogę dokonać podpięcia clipu w Białymstoku ?

Za pomoc serdecznie dziękuje.

A po aktywacji podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

POZDRAWIAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja u siebie w 1,5 Dci zainstalowałem wszystko i jeszcze jestem przed aktywacją na CLIP-ie, ale nawet bez aktywacji tempomat i ogranicznik prędkości działają (tylko trzeba obsługiwać na ślepo bo za pomocą komputera uruchamia się tylko wyświetlanie na desce rozdzielczej wskazań ogranicznika/regulatora prędkości).

Kolega @EnD gdzie się podpiął z regulacją? Właściwe kable znajdują się na zdjęciu zamieszczonym przez @Nel w poście z: 2010-03-14, 18:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!