Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka czasem nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - czasem zdarza się, że po wciśnięciu "start" wszyskie kontrolki zapalają się i potem gasną - czyli normalka, ale rozrusznik milczy. Dzieje się to sporadycznie. Rozwiązaniem jest odpalenie na popych. Zapala z łatwością, po przejechaniu jakiejś odległości gaszę silnik i potem już normalnie zapala. Ostatnio zauważyłem, że dzieje się to podczas wilgotnych dni, gdzie po całej nocy zapala, a po przejechaniu np. 10 km i wyłączeniu silnika na kilka minut już nie zapala. Potem biorę go na pych - zapala i jak podjadę pod garaż to już pali za każdym razem. Czytałem wiele wątków na tym forum i trochę zaskakują mnie rozwiązania tego problemu. Osobiście uważam, że są tylko dwie możliwości: szczotli na rozruszniku, a a faworytem jest zimny lut na przewodzie doprowadzającym napięcie do rozrusznika - ale dopiero mam zamiar to sprawdzić. A piszę o tym ponieważ mamy rozruszniki Valeo, a trzech kolegów ma Xsary i w nich też są te rozruszniki i w każdym stwierdzono zimny lut. Ale w najbliższych dniach to sprawdzę, bo pchanie auta takiego jak Megane II- "Auto roku 2003"!!! trochę zawstycza i użytkownika i firmę - proszę o kontynuowanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stawiam, że kabelek sterujący na rozruszniku się poluzował i nie ma styku.

Przeleć przewody od rozrusznika do skrzynki z bezpiecznikami, być może jest tam jakiś przekaźnik. Wyczyść wszystkie styki na połączeniach, spryskaj jakimś kontaktem.

Daj znać, czy pomogło.

Zawsze możesz też wyjąć rozrusznik i sprawdzić na sucho czy kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałkowe popołudnie spędziłem w kanale - sprawdziłem szczotki i wyczyściłem styki przy automacie rozrusznika - nie chcę zapeszać, ale jak ręką odjął - do dziś autko pali za każdym razem. A jedyny koszt to 3 piwka, które wypiłem <ok> - pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2008-11-05, 20:12 ]

Minęło półtora tygodnia i dalej pali - to pewnie sukces. Szukajcie najprostszych rozwiązań :)))))

 

[ Dodano: 2008-11-25, 19:20 ]

Za dwa dni minie miesiąc jak usunąłem awarię i co??? - autko znowu mnie zaskoczyło po kilkuminutowym postoju rozrusznik milczał - teraz to już zgłupiałem, może szczotki, może elektromagnes, może jeszcze raz styki??? Po ostatnim czyszczeniu styków ewidentnie ustało na miesiąć, choć przed naprawą nie zakręcał już nagminnie. Wniosek: to było to, ale teraz to już nie wiem - co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Miałem podobne problemy. Objawy takie same silnik ciepły, a nie odpalał. Po odczekaniu 30 minut do 2 dni wszystko było ok. U mnie taki stan trwał około 1,5 roku (problem pojawiał się raz na 3 - 4 miesiące). Po dużej ilości straconych nerwów w końcu udało się wyeliminować usterkę po wymianie włącznika elektromagnetycznego przy rozruszniku (wymienił mi go ojciec :mrgreen: ) koszt ok. 100zł . Od tego czasu minęło 1,5 roku i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!