Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MeganeII szarpanie przy ruszaniu.


Grodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Raz na kiedy mam też podobne objawy jak stoję w korku. Zauważyłem, że u mnie na szarpanie ma duży wpływ przepustnica. Pomimo, że ją wymieniłem na przepustnice z megane III( taka sama jak w megane II tylko nowsza) to jak ją nie oczyszczę raz na 15 tyś km to mi szarpie samochód. Wymienione ma wszystkie cewki i świece na nowe. Ostatnio znajomy na ClIPIE u baki stwierdził, że jest problem z przepustnicą. Po odłączeniu i podłączeniu ponownie przepustnicy problem na chwile znikał. Po wymianie przepustnicy nadal nie było zmian. Podobno pomogło odłączył kabel od przepustnicy i obrócenie go o 360 stopni i ponowne podłączył. Ja przypuszczam, że problemy z szarpaniem mogą być związane z instalacją elektryczną i hydrauliczną sprzęgła! Tak jak padają czujniki wraz ze złączami na kablach od wałka rozrządu i wału rozrządu tak samo przypuszczam, że wtyczki i kabel od przepustnicy, cewek i wtryskiwaczy mają ten sam urok. Należy również nadmienić, że kabel w silniku od przepustnicy i cewek ma złącze po środku silnika.

Dodatkowo budowa i układanie się wysprzęglika może powodować podskakiwanie sprzęgła i szarpanie.

Przy wymianie sprzęgła poszukał bym zamiennika wysprzęglika (tak jak z podnośnikiem szyby przedniej - wymieniłem trzy oryginalne gdyż zaczepy linek plastikowych pękały, gdy czwarty założyłem a był to chiński zamiennik to działa do dziś)

Polecam wymianę płynu hamulcowego i odpowietrzenie wysprzęglika sprzęgła przed wymianą.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Pozwolę sobie odkopać i odświeżyć temat ponieważ dopadło mnie to samo co autora postu.

W moim przypadku auto Megane II Grandtour kombi rocznik 2008, 81kkm benzyna. Szarpanie na 1 biegu (bardziej odczuwalne jak silnik się rozgrzeje) i jeśli jest bardziej obciążony (pasażerami). Przeczytałem forum i powodów może być kilka: sprzęgło, wysprzęglik (zapowietrzenie - wymiana), poduszki skrzyni biegów - zawieszenia silnika, luzy w zawieszeniu i układzie kierowniczym. Ktoś pisał jeszcze cewki, przepustnica (w te dwa ostatnie najmniej wierzę). Komputer nie pokazuje błędów a moja jazda raczej należy do spokojnych. I tu pytanie do @Grodzik czy czy mógłbyś powiedzieć jak zakończył się twój przypadek a może jest ktoś kto może się podzielić spostrzeżeniami dot. szarpania sprzęgła na I biegu.

 

pozdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

To i ja odgrzeję kotleta. Problem znany, ale nigdzie w temacie nie zobaczyłem jasnej informacji na temat: czy powstało już jakieś trwałe rozwiązanie, które eliminuje problem sprzęgła/wysprzęglika/skrzyni na stałe?

Czy też nadal trzeba się liczyć z naprawami co jakiś czas? Ile to kosztuje obecnie w MII 1.6 16V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawwol90 w tym temacie nie postawiono ostatecznej diagnozy, ale poszukaj na forum lub w internecie coś więcej na temat tego szarpania. Pamiętam, że gdzieś to rozwiązano po wymianie końcówki drążka albo półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Ale to chyba tylko w jakimś konkretnym przypadku z tym drążkiem.

Tutaj przypadłość leży bezpośrednio w skrzyni, wiec raczej drążek kierowniczy nie wpływa na to jak zużywają się elementy skrzyni. Jestem ciekaw czy ktos wymyślił już trwałe rozwiązanie fabrycznych problemów czy są tylko zaleczenia na kilka-kilkanaście tyś km.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 :?:Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpanie jest najbardziej odczuwalne przy ruszaniu, ale w pewnym zakresie czuć je również przy zmianie na wyższe biegi i przy szybkiej redukcji.

Ewidentnie wzrósł też opór przy załączaniu i rozłączaniu biegu - czy takie objawy mogą być spodowodowane samym zużyciem sprzęgła, czy w gre wchodzi też np. zapowietrzenie układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

No to jest ważne, u mnie na zimnym, ale wiem na 95% że to wina sprzęgła i całego tego badziewia. Stąd pytanie moje, czy jak kupie nowe to zacznie to żyć i pożyje jak w każdym samochodzie czy 10-kilkanaście tysięcy KM i zabawa od nowa?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 :?:Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź tak: wsiadasz do auta po kilku godzin stania, odpal silnik i tak pozostaw min. 10-20 sekund a tym czasie np. zapinasz pasy itd. i potem powoli rusz. I w tym sposobie będzie szarpał czy już nie? Ja mam fabryczne sprzęgło już prawie 229 tys. km i nie szarpie. Fakt delikatnie szarpniecie jest ale przy mocnym dodaniu gazu przez chwilę. Ale wg mnie których z czujników jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

U mnie jest tak, że wystarczy "pompowanie sprzęgłem" kilka razy na zimnym i szarpanie jest "wygodniejsze" na skrzyżowaniach, a wystarczy 2-3 ruszenia delikatnie i potem już jest wszystko dobrze. Poza tym słychać wysprzęglik (piszczy) przy ujemnych temperaturach, więc wszystko wskazuje na konieczność wymiany wysprzęglika, jak już będę robił wysprzeglik to zrobie sprzęgło, ale głównie interesuje mnie to czy już ktoś wpadł na to czy da się wymienić to raz i porządnie czy po prostu trzeba się z tym pogodzić, że za jakiś czas problem i tak wróci? Skąd takie pytanie: skoro ma się to powtórzyć to wolę odwlec w czasie naprawę niż naprawiać co roku sprzegło z nadzieją, że kolejnym razem będzie lepiej :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać problem pojawia się co roku w grudniu, sadząc po postach w tym temacie ;)

U mnie w 1.4 również i to musiało się odezwać - podczas ruszania z jedynki trochę szarpie pod koniec puszczania sprzęgła (podobnie wrażenie jakby ktoś, kto dopiero co uczył się jeździć i za szybko puszcza sprzęgło).

Na dwójce kończąc puszczać sprzęgło jest jeszcze gorzej - telepie i trzęsie tak że, wszystko w schowku dzwoni. Występuje to czasami, na pozostałych biegach wszystko jest ok. Chyba czeka mnie kolejna już wizyta w serwisie, ehhh czasem brak słów do opisania tego auta ;) <zolta> .

Edit: samo przeszło po dniu ;D i od trzech tyg. spokój

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mam dokładnie takie same odczucia jak @zajchow. Szarpnięcie w końcowej fazie puszczania sprzęgła jakbym był zielony i uczył się autem ruszać. U mnie to samo, od początku, ale generalnie opanowałem to sprzęgło, idzie nauczyć się ruszać płynnie, a przynajmniej w dużej większości przypadków. Ja sprawę olałem, sprzęgło się rozsypie to wtedy będę z nim wojował, nie widzę sensu wymiany na siłę bo czasem sobie szarpnie przy ruszeniu. Szczególnie, że Koledzy wcześniej pisali o tym, że krótko po wymianie problem powraca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!