Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja zima


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakas minimalna tem. od ktorej klimatyzacja sie nie wlaczy? Moja cos sie nie uruchamia i mechanik od klimatyzacji stwierdzil ze moze tak byc ze jest za zimno, wspominal cos o min temp. 6st C.

Cisnienie w ukaldzie to 2 bary przy temp. zewnetrznej ok. 2-3st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak się silnik zagrzeje (co jest zresztą logiczne) :-) Przynajmniej u mnie tak jest: po odpaleniu samochodu, jak włączę funkcję "czysta szyba" to nawiew rusza z kopyta dopiero jak silnik "złapie" nieco temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włączę funkcję "czysta szyba" to nawiew rusza z kopyta dopiero jak silnik "złapie" nieco temperatury.
ale u kolegi [email protected], będzie działało od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest tak: mam klimę automatyczną i jeżdżę przeważnie na ustawieniu auto, klima u mnie działa ponieważ zawsze mam trochę wody pod samochodem tak jak w lecie i oczywiście czuję załączenie się sprężarki klimy:) a co do funkcji "czysta szyba" u mnie nie ma znaczenia czy silnik zimny czy zagrzany zawsze po włączeniu nawiew na przednią szybę rusza z kopyta:)

 

w instrukcji jest napisane że włączenie funkcji "czysta szyba" zawsze uruchamia klimatyzację po to jest to osuszanie logiczne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę uporządkować:

- nie ma znaczenia jaka klimatyzacja automatyczna czy manualna, sprężarka nie uruchomi się poniżej około +6 stopni

- funkcja "czysta szyba" działa od razu tz. mamy ciepły nawiew na szybę (pomimo zimnego silnika) dzięki elektrycznej nagrzewnicy, z tego co wiem montowana tylko w dCi

- tak, czujnik temperatury zewnętrznej jest w prawym lusterku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klime manualna. Jak na dzisiejsze tem to sie nie zalacza ( 0-5 st.C ). Czy osusza powietrze to ciezko mi stwierdzic , sprezarka napewno sie nie zalacza poniewaz na biegu jalowym obroty ani drgna przy wlaczaniu AC, normalnie wzrastaja o ok. 100 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimę automatyczną i dorobioną kontrolkę pracy sprężarki . Klima włącza się zawsze z funkcją czysta szyba a wentylator z małym opóżnieniem na ful .Mogę również włączyć klimę ręcznie przyciskiem AC sprawdzałem przy -5st.

Przy ustawieniu AUTO i ustawieniu 22st -poniżej temp na zew 15st klima się nie włącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel to, że na wyświetlaczu pokazuje się AC nie oznacza wcale, że sprężarka pracuje. Proponuje na wolnych obrotach zaobserwować moment załączenia - minimalnie podnoszą się obroty (co też nie zawsze oznacza w 100% załączenia się sprężarki, jeśli jest uszkodzona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sebak a czy to takie trudne włączyć funkcję czysta szyba i podnieś maskę w samochodzie i sprawdzić naocznie czy działa ci sprężarka - powinna działać obojętnie automat czy manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!