Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Turbina 1,9 dti


dagobert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , w jaki sposób objawia się uszkodznie turbiny? U mnie w aucie przy dodaniu gazu tak ok. 2000 tys. obrotów na każdym biegu , słychać dość wyraznie cos w rodzaju zasysania , pozniej jak już utrzymuję daną prędkość to tego nie słychać. Czy takie objawy świadczą o zużyciu turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwizd turbiny jest normalny gdy sie laduje :mrgreen: to jest zreszta jeden z piekniejszych dzwikow, a ze akurat max ladowania jest przy 1900-2100rpm to norma :] jakby nie dostawal mocy razem z gwizdem (a dostaje prawda?), albo slyszalbys strzelanie, tarcie, stukanie, cos metalicznego wlasniew tym zakresie to wtedy sie mozna bac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no... niestety. zawsze mozesz jechac sprawdzic stan turbiny. ale to tez nie jest tanie bo trzeba pol silnika rozebrac albo go wyjac (przynajmniej w dCi, bo nie wiem gdzie w dTi jest umiejscowiona turbinka, ale pewnie tez z tylu silnika kolo kolektora, to by bylo logiczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak bardzo glosny jest ten dzwiek ale u mnie tez jest to wyraznie slyszalne. Powiem szczerze uwielbiam ten dzwiek :mrgreen:

A wymiana turbo to droga zabawa, sa firmy, ktore specjalizuja sie w regeneracji sprezarek, pamietam, ze oferowali bardzo dluga gwarancje na uslugi (widzialem na TVN Turbo).

Pozdrawiam i zycze owocnego zasysania i upuszczania powietrza Pssss Pssss Pssss przez sprezarke oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ja mam pytanie odnośnie turbiny w DTI, u mnie jest taki objaw,a mianowicie na zimnym silniku kopci z rury i czuc spalany olej,dym z rury też jest,natomiast jak już się rozgrzeje to nei kopci. Turbina gwiźdże ale przy przyszpieszaniu cos nie bardzo reaguje.Jest też głośna praca silnika powyżej 2500 obrotów i musze zmieniać bieg. Pytanie czy u was też tak jest z tą głośną pracą silnika??.Jak sprawdzić czy turbinka się kończy??. Z góry dziękuje za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gradi, na jaki kolor kopci? Wiesz, u mnie jak jest zimno też jest jasne kopcenie, które szybko znika. Silnik dTi ze względu na brak wtrysku common rail jest stosunkowo głośną jednostką, więc faktycznie silnik może pracować głośno powyżej wspomnianej prędkości obrotowej. Ja mam przejechane 175 tys. i na razie turbina wg mnie pracuje poprawnie. Zasadnicze pytanie, jak długo masz auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swist jest normalny ale zalezy jaki moze masz gdzieś nieszczelnosć dolot wydech . równie dobrze moze sie tez kończyć zycie turbiny wszystko zalezy jaki jest ten odgłos. podjedz do kogoś kto sie w tym specjalizuje. nie do zadnego pana wiesia co wymienia olej. to jest dosyc kosztowna impreza około 1000 zł jak nie wiecej kapletna regeneracjia tam nie ma łozysk wiec samemu nie zrobisz hee pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krzychu, kopci takim białawym dymem,może niebieskawym tylko jak jest zimny,ale to dosłownie chmura dymu ,smród jest konkretny .Jak mu pogazuje przez dłuższy czas to tak jakby sie rozgrzewa i juz tak nie kopci.Nie moge też odpalić rano. Dodam że płynu chłodnizego mi nie ubywa,więc chyba to turbina albo wtryski sie kończą.Mam niby nakręcone 180tyś ale mi się wydaje że coś było kręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gradi - może wtryski leją .Jeśli siądzie turbo to pierwszą oznaka jest branie oleju . U mnie brał 2 literki na 5000 km i poszła doi regeneracji - koszt 1000 pln i gwarancja na rok albo 100 000 km :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd był wymieniany ale przed wymianą było tak samo,więc to chyba nie od tego. Dodam jeszcze, że jak auto chodzi na biegu jałowym to tak bucha z rury,ale nie tak jak w innych autach delikatnie wydobywają się spaliny, tylko tak charakterystycznie. Gdzieś na forum kiedyś czytałem,że to też może być objaw lejących wtrysków.Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gradi myślę ,że to będą wtryski bo jeśli chodzi o turbinkę to objawy raczej nie na wolnych obrotach . Podjedź gdzieś do dobrych macherów ( na wylocie na Olsztyn masz jednego) a i w Krzepicach mam takiego ( to tylko 35 km) . Daj znać na pw to Ci napisze dokładny adres !!! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obserwowałem dokładnie jak jest z tym kopceniem. Odpalam auto i od razu zaczyna kopcić,ale delikatnie,natomiast jak dodaje gazu w przedziale obrotów 1500-2000 kopci że nic nie widać z tyłu, autem telepie i wydobywa się białawy dym,może biało niebieski(ciężko określć). Nie wiem czy jakby wtryski lały czy nie kopcił by na czarno??. Napiszcie co o tym sądzicie

P.S. Dodam,że jak jest już rozgrzany to nie kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece żarowe, ustawienie kata wtrysku, filtr paliwa.

Jeżeli ci kopci po dłuższym postoju i jak odpalasz i masz białą chmurę to na 100% uszczelniacze zaworowe do wymiany. Jeśli jest lekki niebieskawy dym to masz zapieczone pierścienie olejowe. Pierścienie rozszerzają się po rozgrzaniu się silnika i nie kopci wtedy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!