Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hands free w Megance II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Mam pytanko. Chodzi mi o system Hands Frre a dokładnie czy jest on w każdej Megance. Mam Megi z 2004 r. i otwieram samochodzik przyciskiem z karty. Da radę jakoś ustawić by karta działała w systemie hands free.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II ma 2 typy zamków

Standardowy otwierany kartą z przycisków.

Jako opcja system Hands Free który ma czujniki wykrywające kartę z odległości. Ten typ zamków można rozpoznać po owalnych przyciskach na klamkach.

 

Jak nie masz tych przycisków to musisz otwierać z przycisków i uruchamiać silnik z kartą w slocie.

 

Wymiana na system hands free podobno jest możliwa (bo polak wszystko potrafi :?: ) ale raczej nieopłacalna. (wymiana wszystkich zamków, montaż czujek odbiorczych itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w scenicu za klamkami w drzwiach takie prostokątne czujniki z tworzywa po wsadzeniu ręki między klamkę a ten plastik zamki się otwierają.

A masz na komputerze jak odejdziesz dalej z kartą info. że nie wykrywa karty.

Przeczytałem instrukcję i nic tam nie ma o tym, że funkcje tą można wyłączyć bądź włąćzyć. Działa cały czas chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,jestem nowy na forum, mam Meganke od września 2007, rocznik 2004.

Mam system wykrywania karty i możliwość zamykania drzwi wciskając owalne przyciski na klamce, niestety z czasem zauważam , iż przestają one działać, z 4 działają mi już tylko 2 plus ten na klapie bagażnika, czy ktoś wie czy można to sobie jakoś samemu naprawić czy do ASO, mówili mi w serwisie że to jakiś konflikt czujników i będzie kosztować czapkę pieniędzy(kręcą jak zawsze i chcą nachapać sie kasiory), ja uważam że to kwestia samych przełączników w klamce, ktoś może rozbierał??

 

Drugie pytanie - czy ktoś wie czy można ustawić automatyczne zamykanie sie auta po oddaleniu się od niego z kartą? Podobno jest to opcjonalne, albo np. domykanie elektryczne szyb po zamknięciu pojazdu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak jest u mnie z Hands Free.

Automatyczne zamknięcie szyb po zgaszeniu silnika następuje po dwukrotnym naciśnięciu przycisku do zamykania na klamce albo na karcie.

 

Jest funkcja automatycznego zamknięcia drzwi po odejściu od samochodu:

1. jeśli otworzysz zamki bez otwierania drzwi to po chyba 10 sek zamki same się ryglują (tak jest w każdym samochodzie bez względu czy masz HF czy nie)

2. Jest coś takiego jak funkcja gdy samochód po zgaszeniu i zamknięciu drzwi nie wykrywa karty zamyka się sam bo kiedyś się bawiłem i tak ustawiłem ale jak to włączyć to musiałbym zobaczyć do instrukcji samochodu, którą teraz mam w garażu. <ok>

Jak trzeba to jutro mogę poszukać albo może ktoś wie jak to leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem co JAW80. Jeden przycisk drzwi nie działa, przycisk klapy nie działa. Zimą w zasadzie przestawały działać wszystkie-otwierałem kartą.

Sprawdzałem przicisk w klapie jest OK - styki zwierają. Do drzwi się nie dobierałem.

Jak ktoś wie jak rozwiązać nie da znać. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić mikrostyki w klamkach. Było już to opisane. Gdzieś nawet były zdjęcia jak się to robi. Bez zdejmowania tapicerki. Ale po pewnym czasie znowu padną. To jest tzw syndrom TTTM - Ten Typ Tak Ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ludzie za odpowiedź, z tymi przyciskami to jest dokładnie jak mówicie, w zimie często nic nie działa, trzeba biegać w koło aż któryś załapie i zgodze się z tym że ten typ tak ma, w sumie niekoniecznie projektowano go na klimat jaki mamy u nas.

 

Jeśli chodzi o ten myk z domykaniem szyby to nie wiedziałem bo jestem leniwy i nie zamykam samochodu kartą.

 

Jeśli chodzi o samoczynne zamykanie sie po odejściu czy straceniu kontaktu z karta to niestety nie wiem jak to włączyć, w instrukcji nic nie znalazłem ( w ogóle ta instrukcja to sie nadaje na podpałkę do pieca, co nie szukam to piszą żeby jechać do ASO) a w samym ASO koles tez nie potrafił, wielki mi kierownik, heh heh , wiec stwierdził ze w tych samochodach seryjnie nie było, tylko dopiero w lagunach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak trzeba to jutro mogę poszukać albo może ktoś wie jak to leci.

 

No szukałem dziś w instrukcji ale tak jak wspomniałem wcześniej, nadaje sie na podpałkę do pieca, nic nie wydumałem, fajnie by było jakbyś odświeżył nam ta wiedzę lub podał jakieś źródła, z góry dziękuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a do czego służy przycisk umieszczony obok wyłacznika ESP? Nie mam polskiej instrukcji, tylko niemiecką. W niej jest na rysunku, że ma to jakiś związek z Handsfree, ale z niemieckiego to tylko znam Ja i najn <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak funkcja gdy samochód po zgaszeniu i zamknięciu drzwi nie wykrywa karty zamyka się sam bo kiedyś się bawiłem i tak ustawiłem ale jak to włączyć to musiałbym zobaczyć do instrukcji samochodu, którą teraz mam w garażu.
niestety,nie ma czegos takiego w megiII :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!