Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczne szyby- przednia kierowcy -raz dz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z szybami elektrycznymu, a może/raczej tylko jedną - przednią lewą kierowcy. Zachowanie:

a) czasem działa wszystko ok - mam sterowanie impuloswe do wszystkich szyb, nawet domykanie szyb przy 2-krotnym nacisnięciu przycisku zamykania na karcie

:P wszytskie szyby działają tylko szyba kierowcy nie działa (nie mogę jej opuścić)

c) z racji pkt :P jade z otwartymi innymi szybami (kierowcy zamknięta) wysiadam, 2x karta - domykają się otware szyby, a szyba kierowcy sie OTWIERA ! nie mogę odejść od samochodu.

d) raz pojawiła się sytuacja: kierowcy otwarta, pasażera normalnie, tylne szyby oteirały/zamykały się "po kawałku", tzn. musiałem z 5 razy nacisnąć przycisk, żeby całe się zamknęly/otwarły. Sterowałem z drzwi kierowcy. Z tylnych drzwi nie sprawdzałem. Po chwili sytuacja przeszła. Nie wiem czy poruszanie wiązką kabli pomogłó, czy otwieranie/zamykanie drzwi kierowcy, czy samo z siebie.

 

Czasem słychać "pykanie", jakieś dziwne dźwięki w drzwiach zwłaszcza kierowcy - jakby mechanizm chciał zaknąć zamkniętą szybę kierowcy. Czasem chyba to samo w innych drzwiach.

 

Podejrzewam:

a) że trzeba przyuczyć komputer LUB

:P że wiązka kabli przychodząca do drzwi kierowcy jest uszkodzona, ewentualnie styki nie łączą (ale może to mylne podejrzenie???)

Pogoda ładna, sucho, auto nie myte ostatnio...

 

Od czego zacząć? nie chce na darmo rozbierać drzwi....

Czy odłączyć akumulator na chwile a potem ponownie "przyuczyć " komputer??

 

Będę wdzięczny za sugestie,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo. z tym że u mnie tylko przednia szyba kierowcy "wariuje"

byłem na sprawdzaniu komputerem i nic nie wyszło

mój mechanik podejrzewa że zepsuł się przycisk otwierajacy i właśnie go chce wymienić. Ale poki co szyba czesciej dziala niz nie dziala wiec jeszcze poczekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki za odpowiedź.

Wczoraj odłączyłem akumulator, od nowa przyuczyłem 3 szyby (oprócz kierowcy, bo ta przestała działać na amen) i z tymi 3 jest wszystko w porządku. Chyba też wezmę się najpierw za przycisk sterujący od tej szyby, tylko że to drzwi trzeba rozebrać a mam na głowie inne sprawy. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak się do tego zabrać, tak żeby potem wszystkie plastiki mi nie trzeszczały??

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki znalazłem, jak się uporam to dam znać.

 

[ Dodano: 2008-04-28, 23:54 ]

Hej!

 

Wyciągnąłem zespół przycisków sterujący szybami (wystarczy podważyć, najlepiej od przody i pociągnąć do góry) i przemierzyłem na omomierzu. Niestety wygląda dobrze - wszytskie mikrostyki łączą poprawnie, kostka też dobrze "siedzi". Niestety, bo dalej nie wiem co jest przyczyną, że czasem nie działa... choć dziś działało, ale czy jutro będzie działać....

Jutro może popatrzę rozłączę /przeczyszczę/ połączę kostkę od wiązki kabli wchodzącej do drzwi. Czy ktoś może coś podpowiedzieć jak jej nie rozwalić??

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof_lew, powiedz mi na czym polega to przyuczenie aby szyby dzialaly ? niestety kupilem auto w ktorym szyba od strony pasazera sie nie otwiera ale wiem, ze tu przed zakupem mial zmieniany akumulator moze to jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi na czym polega to przyuczenie aby szyby dzialaly
musisz opuścić szybę do samego dołu a potem ją podnieść do samej góry. wtedy ustalą się punkty graniczne. to jest cała procedura przyuczenia.

dodano

co innego jak nie działa wcale.wtedy wersja sprawdzić przełącznik itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro może popatrzę rozłączę /przeczyszczę/ połączę kostkę od wiązki kabli wchodzącej do drzwi.
Witam,też tak miałem i wypięłem kostkę jak wyżej,popsikałem contakt spreyem i juz rok jak problem zniknał. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam taki sam problem jak krzysztof.nie działa szyba od strony kierowcy przód. w serwisie uzyskałem informacje, że do wymiany jest cały mechanizm podnoszenia plus silniczek. dziwi mnie o tyle,że silnik jest sprawny.przyciski sprawdziłem są ok.może jakieś pomysły co może być przyczyna.szyby przyuczyć nie mogę bo albo się nie otwiera albo jak uda się otworzyć nie mogę zamknąć.

aprorpos gdzie znajduje się kostka z wiązkami przewodów,trzeba rozebrać drzwi czy nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreyk, otwierasz drzwi i widzisz czarny przewód zakończony wtyczką wpietą w ramę,musisz odblokować i wyciagnać kostke.U mnie była cała zaśniedziała,oczyściłem popsikałem i działa.

,trzeba rozebrać drzwi czy nie jest to konieczne.
nie jest to konieczne :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączam się pod temat.

Nie działa prawa szyba w MEGI, zrobiłem już wszystko, co było napisane w tym temacie i NIC. Rozebrałem drzwi i okazało się, że: silniczek sprawny, ale kręci się tylko w jedną stronę i tylko za pomocą jednego przycisku – „w górę” od pasażera, od strony kierowcy nie działa ani w dół ani w górę.

Proszę o sugestie.

Pozdrawiam

KPK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!